Uczennica 1 Liceum w Ostrowie Wielkopolskim odnosi wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Wiktoria Dołżonek, uczennica Ostrowskiego Liceum uwielbia śpiewać, jest bardzo skromną, a zarazem utalentowaną wokalistką. Od roku uczęszcza na zajęcia wokalne do studia Perfect Voice prowadzonego przez Natalię Wróbel-Michaś. Od momentu nastania pandemii Wiktoria chętnie brała udział w konkursach wokalnych, często międzynarodowych np. w Węgrach, Budapeszcie i Czechach zdobyła II miejsce. Konkurs we Włoszech stał się tym wymarzonym,  gdzie reprezentując Nasz kraj i Nasze miasto zdobyła I miejsce spośród ponad 400 uczestników z 29 krajów.

Jestem w 1 klasie w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. J. Kompałły i W.Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim o profilu matematyczno-fizycznym. Moją pasją jest muzyka a w szczególności śpiew, także uczyłam się grać na fortepianie oraz skrzypcach. Moją pasję rozwijam w studiu Perfect Voice - Nauka Śpiewu pani Natalii Wróbel-Michaś. Uczęszczam do zespołu TREMA w Raszkowskim Miejsko - gminnym Ośrodku kultury. Jestem laureatką wielu konkursów oraz festiwali wokalnych:
1 miejsce w międzynarodowym festiwalu „All colours of art” we Włoszech, 2 miejsce w międzynarodowym konkursie MTL online 2020 session 4 musical and cinema songs w Wilnie, 2 miejsce w miedzynarodowym konkursie Music Talent League 2020 w Wilnie, 1 nagroda publiczności w międzynarodowym konkursie Music Talent League 2020 w Wilnie, 2 miejsce w międzynarodowym festiwalu „World of arts” 2020 w Pradze, 2 miejsce w międzynarodowym festiwalu „Beautiful Blue Danube” 2020 w Budapeszcie, 2 miejsce w międzynarodowym festiwalu „Paris Magnifique” 2020 w Paryżu, 2 miejsce w Ogólnopolskim festiwalu piosenki „o Złotą Nutkę” w Grójcu oraz zaproszenie na występ podczas 60. Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu, 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie wokalnym „Wagarowy song” 2020 we Wrocławiu oraz wiele osiągnięć w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych- mówi Wiktoria Dołżonek. 

Wiktoria jest również laureatką konkursów plastycznych m.in. Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „ Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” w Poznaniu o tematyce Polaków w: Peru, Bretanii oraz we Włoszech, trzy lata pod rząd.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!