Rekordowa ilość zwiedzających, największa liczba stoisk, zajęcia warsztatowe i wiele prezentów dla dzieci od Świętego Mikołaja, zbiórka publiczna dla Anity – tak w skrócie można opisać III Jarmark Świąteczny, który odbył się w Gorzycach Wielkich.

Wiele atrakcji zagwarantowali organizatorzy III Jarmarku Świątecznego, który odbył się 3 grudnia w Gorzycach Wielkich. - Impreza z roku na rok powstaje z coraz większym rozmachem. W pierwszym roku mieliśmy zaledwie 17 stoisk, w tym było już 30, z czego się bardzo cieszymy i to motywuje nas do następnych działań – powiedział Dariusz Pryczak organizator Jarmarku. - Jednym z powodów zwiększenia zainteresowania Jarmarkiem są nowe pomysły pojawiające się corocznie oraz świetna atmosfera. Przygotowania do Jarmarku zaczynamy już listopadzie, później następuje faza zgłoszeń i przygotowanie sali wystawienniczej, która corocznie znajduje się w Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich, to duże przedsięwzięcie – mówi Jarosław Nowacki – wicedyrektor szkoły oraz wiceprezes Stowarzyszenia Qltura21.
W tym roku na stoiskach pojawiły się warsztaty, które pozwoliły odwiedzającym nie tylko oglądać wspaniałe ozdoby świąteczne, ale również spróbować samodzielnie zrobić własną ozdobę. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty piernikowe oraz stoisko Cała Polska czyta dzieciom organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gorzycach Wielkich oraz zajęcia plastyczne, które zaproponował Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim.
Na scenie artystycznej prezentowali się wykonawcy z całej gminy i prawie z wszystkich placówek oświatowych. Wystąpili również Gorzyczanie i grupy baletowe prowadzone przez Bernadettę Matysiak. Wszyscy artyści byli nagradzani gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność.
W trakcie Jarmarku Świątecznego przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy dla Anity, która ma pomóc w zakupie pompy insulinowej. Akcja została stworzona przez wójta gminy i Stowarzyszenie Qltura21. – Chcemy pomóc Anicie, pracownicy jednej z instytucji gminnych w zakupie pompy insulinowej. Gmina Ostrów Wlkp. obdarowywała darczyńców bombkami i wyrobami świątecznymi. Do akcji bardzo mocno włączyli się radni gminni, pracując w czasie jarmarku na specjalnie stworzonym do tego celu stoisku gminnym – powiedział wójt Piotr Kuroszczyk. W trakcie imprezy prowadzono również licytacje ozdób podarowanych przez uczestników jarmarku. Zbiórka będzie trwała do końca stycznia 2019 r., w trakcie jarmarku zebrano 4701 zł., pieniądze w całości zostaną przekazane potrzebującej.
Wszystkie prezentowane stoiska były dopracowane, a przygotowanie ich włożono wiele pracy. Komisja konkursowa złożona z Piotra Śniegowskiego, Haliny Mikołajczyk i Katarzyny Kryjom nagrodziła stoiska, na których poza wspaniałymi ozdobami, prowadzone były również warsztaty. W kategorii placówek oświatowych wyróżniono Przedszkole w Biniewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wtórku, Przedszkole w Czekanowie. W kategorii Kół Gospodyń Wiejskich: Wtórek, Czekanów, Lewków i Biniew.
Organizatorami Jarmarku Świątecznego były gorzyckie instytucje i organizacje: Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury w Wysocku Wielkim, Gmina Ostrów Wielkopolski, Stowarzyszenie Qltura21.