Zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie i sobie jest rzeczą nadrzędną. Bierność i oddawanie swojego losu w ręce innych można uznać za słabość – a słabość prowokuje. Co zrobić, aby potrafić uchronić to, co jest dla nas najcenniejsze, a mianowicie rodzinne, zdrowie, życie. Jest wiele szkół samoobrony i sztuk walki. W tym artykule poruszymy kwestię systemu samoobrony i realnej walki wręcz uważanego za najbrutalniejszy tj - KRAV MAGA, zajęcia ruszają od Września w Gimnazjum nr 4 przy ulicy Krotoszyńskiej.

Brutalność Krav Maga wywodzi się w głównej mierze z szerogiej gamy uderzeń uważanych w sportach walki za niedozwolone. Jednak Krav Maga nie jest sportem - Krav Maga to nauka przetrwania w brutalnym świecie. Brutalne ciosy są dopuszczalne tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, w przypadku ochrony swoich bliskich.

Wieloletnie doświadczenia założyciela Imiego Lichtenfelda pozwoliły stworzyć maksymalnie skuteczny system walki, który opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Nie wymaga umiejętności wysokich kopnięć i spektakularnych ataków. Najważniejsze jest precyzyjne uderzanie i zachowanie "chłodnej głowy", gdyż duża cześć walki odbywa się właśnie w naszej głowie. 

System jest szybki do nauczenia również dla osób, które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki. Prostota i skuteczność oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie, spowodowały jego rosnącą popularność.

O przydatności Krav Maga może świadczyć fakt, iż w Stanach Zjednoczonych system  wprowadzony został do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in. Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji,Szwajcarii, krajach skandynawskich i in.

Trening ma mieć praktyczne zastosowanie w sytuacjach codziennych. Adepci używają naturalnych ruchów w połączeniu z elementami bloków, zbić, ciosów i kopnięć , aby obronić się przed agresywnym zachowaniem napastnika, lub grupy. Bardzo często treningi odbywają się z użyciem atrap noży, kijów bejsbolowych, a nawet pistoletów. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować adeptów do ewentualnego zagrożenia. Kolejną ciekawą zaletą krav maga jest odrzucenie schematów. Treningi są zróżnicowane pod względem ćwiczeń, jak również otoczenia(sala gimnastyczna, las, wąskie pomieszczenia itp) 

- Nasza oferta szkoleniowa jest wyjątkowa, kompletna i spójna, obejmuje wszelkie aspekty realnego, groźnego starcia ulicznego. Zarówno ucząc jak unikać i zapobiegać, jak i działać w chaosie starcia oraz kontrolując emocje, przytomnej ewakuacji siebie i innych wokół. Jednym z unikatowych narzędzi treningowych jakie wykorzystujemy, jest trening scenariuszowy i psychodrama, bezpośrednio nawiązujące do realiów dnia codziennego. Tramwaj, klatka schodowa, kilka podejrzanych osób, brama, ciemności, agresywny dialog...-  Robert Jędrzejewski.

Osoby początkujące mogą spokojnie pojawić się na trenieningu, obecność bardziej doświadczonych kolegów jest sporą zaletą, ponieważ chętnie pomogą i doradzą. Wzajemny szacunek i chęć udoskonalania jest priorytetem na treningu. Dlatego poza porządnym wysiłkiem, wzrotem umiejętności samoobrony, można liczyć na fajnie spędzony czas.

Obecnie trwają zapisy do nowych grup.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od 5 września - godz. 18.00 - 20.00 na ulicy Krotoszyńskiej w Gimnazjum nr 4 


Pierwsze zajęcia są darmowe - można zatem sprawdzić czy to, co opisaliśmy w artykule będzie Wam odpowiadać, jednakże z doświadczenia wynika, że prawie każdy pojawia się na drugim treningu. Studenci 5 Krav Maga mogą również korzystać z siłowni na preferencyjnych warunkach.  Link do strony: http://www.kravmaga.kalisz.pl/