Data wydarzenia: 03.09.2017 15:00 - 03.09.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Lisków

Gratka dla miłośników disco polo. Zenon Martyniuk, niekwestionowana gwiazda tego gatunku muzyki wystąpi na dożynkach w Liskowie w powiecie kaliskim.

Zenon Martyniuk z zespołem Akcent wystąpi w Liskowie 3 września, podczas święta plonów. Urząd Gminy ujawnił tę informację w czwartek. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00, a Zenon Martyniuk będzie gwiazdą wieczoru. Udział w imprezie jest bezpłatny a do Liskowa z Ostrowa Wielkopolskiego mamy ok. 40 km. 

Zenon Martyniuk nazywany jest „Królem Disco Polo” i uważany za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego (potrafi też śpiewać w języku romskim). Nie ma chyba osoby, która nie znałaby, choćby ze słyszenia, przeboju „Przez Twe oczy zielone” który odniósł potężny sukces, m.in. na YouTube (jako druga polska piosenka, po utworze „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, przekroczyła próg 100 milionów wyświetleń). Do najbardziej znanych utworów piosenkarza należą ponadto: „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości” czy „Przekorny los”. 5 lipca 2017 roku nakładem wydawnictwa Edipresse wydana została książka biograficzna pt. „Zenon Martyniuk – Życie to są chwile”, napisana przez Martynę Rokitę. W tym samym miesiącu potwierdzono, że powstanie film dokumentalny o życiu piosenkarza na podstawie scenariusza Katarzyny Jungowskiej. Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2018 roku.