Po przerwie spowodowanej pandemią kolejne sklepy wracają do ostrowskiej Galerii.

W czasie pandemii w niektórych galeriach handlowych zabrakło popularnych marek jak Reserved, Cropp czy House. Właściciel czyli firma LPP wycofała swoje sklepy z galerii w kraju ze względu na dużo mniejsze zyski. 

– Czynsze na dotychczasowym poziomie nie są w żaden sposób uzasadnione, biorąc pod uwagę ograniczony zakres usług, jakie w związku z restrykcjami w handlu mogą obecnie świadczyć galerie handlowe dla użytkowników lokali i swoich klientów. Brak dostosowania wysokości czynszów do obecnej sytuacji galerii handlowych oznaczałyby konieczność zamykania sklepów, a tym samym zwolnień pracowników, a tego za wszelką cenę staramy się uniknąć. Od kilku tygodni głośno mówimy o tragicznej sytuacji całego sektora handlu i usług. Jeśli chcemy obronić miejsca pracy, musimy jak najszybciej dostosować warunki prowadzenia działalności handlowej, w tym w szczególności kosztów najmu, do nowej rzeczywistości. Każdy dzień zwłoki w tej sprawie zwiększa ryzyko gigantycznej fali zwolnień. Dlatego musimy podejmować decyzje tu i teraz, opierając się na dostępnych metodach i bazując na dotychczasowej wiedzy o długotrwałych skutkach epidemii – mówił w maju Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP.

Kochani Klienci, z przyjemnością informujemy, że w naszej galerii w dniu 15.07.2020 zostaną ponownie otwarte sklepy takie jak Cropp, House, Mohito, Reserved und Reserved Kids. Czekamy na Was z nowymi kolekcjami- czytamy na stronie Galerii Ostrovia.