Na matach hali sportowej w Ostrzeszowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Polskiej Federacji Taekwondo w ramach cyklu Pucharu Polski. Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów.

W mistrzostwach wzięło udział prawie 400 zawodników. Najmłodsi mieli po 4 lata, najstarszy zaś prawie 60. Turniej odbywał się na 10 matach, a sędziowało go aż 40 sędziów.

Organizatorzy przygotowali po kilka konkurencji dla każdej kategorii wiekowej. Młodzicy młodsi oraz młodzicy mogli rywalizować w walkach Bong Matsogi (walka miękkim kijem) oraz testach szybkości. Kadeci sprawdzali swoje umiejętności w walkach Bong Matsogi, w walkach semi-contact (walka punkt stop), technikach specjalnych oraz układach formalnych, natomiast juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy oraz superseniorzy w walkach semi-contact, light-contakt (walka ciągła), układach formalnych oraz technikach specjalnych.

Zawody zakończyły się wielkim sukcesem. Zawodnicy Taekwondo w Odolanowie trenowani przez Marcina Starika wywalczyli II miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając 49 medali!

Sekcja Taekwondo w Odolanowie bardzo dobrze się rozwija - mówi trener Marcin Starik. Mamy dużo świetnych zawodników, wielokrotnych Mistrzów Polski. Możemy się poszczycić trzema zawodnikami, którzy zostali powołani do kadry Polski. Są to: Kacper Bizan, Kamil Dziadem i Remigiusz Gola. W lipcu 2018 roku Kacper Bizan będzie reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w Birmingham w Anglii. Do udziału w tych mistrzostwach zostało zakwalifikowanych ok. 3000 zawodników.

Obecnie rozpoczynamy przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec kwietnia w Kaliszu. Szacuje się, że zawodach weźmie udział ok. 1000 zawodników. Mamy nadzieję, że i te zawody okażą się wielkim sukcesem dla sekcji Taekwondo z Odolanowa.

Zachęcamy do udziału w treningach Taekwondo. Dzieci, młodzież i dorośli na zajęciach łączą dobrą zabawę ze sportem. Uczą się dyscypliny, cierpliwości, nawiązują przyjaźnie i uprawiają aktywność fizyczną, tak potrzebną zarówno dzieciom jak i dorosłym.