Bartosz Sikora Mistrzem Polski w kickboxingu, Weronika Garbacka i Julian Dudkowiak z brązowym medalem!

Życiowy sukces zawodnik Center-Teamu Odolanów odniósł podczas zawodów, które odbyły się we Włoszakowicach k/Leszna w dniach 14-16.05.2021, startował w kategorii Kadet Starszy limit wagi  - 63kg. formuła kick-light.

Do tytułu mistrzowskiego wiodła długa i trudna droga, ponieważ rywalizował w najliczniej obsadzonej kategorii - bo aż 36 zawodników. Bartosz zwyciężył w pięciu bardzo trudnych pojedynkach. Kickboxing staje się bardzo popularną dyscypliną w Polsce i na Świecie, w tych zawodach udział wzięło 558 zawodników i zawodniczek!!! Kluby w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem co oczywiście ma wpływ na poziom dyscypliny i o medal na jakichkolwiek zawodach jest coraz trudniej. Co dodatkowo podkreśla wyczyn Bartosza. Ale jesteśmy przekonani, że takich zawodników jak Bartosz Sikora jest niewielu, mowa tutaj o ogromnej pracy jaką wkłada w podniesienie swoich umiejętności, nie opuszcza żadnego treningu, nie skarży się na dysfunkcję, nie szuka wymówek swoich słabszych dni…. Po prostu ciągle idzie po swoje. Niestety pandemia COVID-19, spowodowała odwołanie Mistrzostw Europy w tym roku, a Bartosz byłby mocnym punktem Polskiej Reprezentacji!!!

Weronika Garbacka, także osiągnęła nie mniej ważny sukces, ponieważ zdobycie brązowego medalu w tak mocno obsadzonych zawodach, będąc najmłodszą w kategorii jest ogromnym sukcesem. Startowała w kategorii Junior, kategoria wagowa -60kg. Formuła light-contact. Weronika, zrobiła ogromny postęp mentalny, do rywalizacji podchodzi mniej spięta, przez co wykorzystuje swoje znakomite umiejętności techniczne. Pierwszy pojedynek zwyciężyła przed czasem, w drugim bardzo wyrównanym pokonała bardziej doświadczona zawodniczkę z Piaseczna. Dopiero w pófinale uległa utytułowanej na arenie międzynarodowej Julii Stasiuk (KSW Szczecinek).

Brązowym medalistą w formule light-contact został, także Julian Dudkowiak, startujący w kategorii wagowej -57kg. Junior. Julian (na co dzień trenujący w Respect Team Ostrów, u Michała Grzesiaka) zwyciężył w dwóch pojedynkach, przegrywając w półfinale po bardzo wyrównanym i nieszczęśliwie układającym się dla niego pojedynku z późniejszym Mistrzem Polski. Otrzymał dwa razy karę odjęcia punktów, przez co stracił ich aż 6! (3 za jedno ostrzeżenie). Gdyby nie ta sytuacja z pewnością walczyłby o złoty medal i z dużym prawdopodobieństwem wygrał by tytuł  Mistrza Polski.

W zawodach udział wzięli także:

Kamil Pawlak, kategoria Junior, waga -63kg. Light-contact -odpadł niestety w eliminacjach po bardzo wyrównanej walce, był bardzo bliski zwycięstwa, prowadził na punkty po pierwszej rundzie, jednak włożył w pojedynek zbyt dużo energii i końcówka walki należała do rywala... pokazał się z bardzo dobrej strony.

Witold Grzesiek, kategoria Junior, waga -63kg. Light-contact - Także przegrał w eliminacjach, ale pokazał ogromne serce do walki i duży potencjał! potrzebuje jedynie większej "ogłady" ... doświadczenia.

Maksymilian Wojciechowski kategoria Junior, waga +69kg. Kick-light - odpadł w eliminacjach. Maks niestety startuje w bardzo niewdzięcznej kategorii wagowej (+69 kg) gdzie przy jego warunkach fizycznych zazwyczaj walczy z o wiele wyższymi  i cięższymi przeciwnikami.

Podziękowania dla:

  • Wiązary Burkietowicz
  • Gmina i Miasto Odolanów
  • Buiro Rachunkowe EUROBILANS Aneta Kneisel