Hubert Sikora zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule full-contact w kategorii juniorów młodszych – 63,5 podczas zawodów w Kaliszu w dniach 6-7 kwietnia 2018 roku. Zawody zorganizowali KS Ziętek Team Kalisz, Miasto Kalisz oraz Polski Związek Kickboxingu.

Hubert przegrał półfinałowy pojedynek z Dawidem Kleinertem (Sparta Czajków) – późniejszym mistrzem. Walka zakończyła się werdyktem 2:1 na korzyść rywala, zabrakło dosłownie dwóch ciosów, by to Hubert awansował do finału. Niestety początek pojedynku zawodnik Center Team Odolanów przespał, co pozwoliło Dawidowi odskoczyć dość wysoko na punkty. Pomimo pogoni w dwóch kolejnych rundach Hubert nie zdołał przekonać całej trójki sędziów do zwycięstwa i dwoje z nich wskazało na Dawida, a jeden na Huberta (2:1). Werdykt był sprawiedliwy i możemy mieć niedosyt i pretensje tylko do siebie, ponieważ finał był na wyciągnięcie ręki – a rywal w finale zdawał się łatwiejszy, co prawdopodobnie skutkowałoby tytułem mistrzowskim.

Okazją dla Huberta do sięgnięcia po złoto będą mistrzostwa już w weekend 20-22 kwietnia, na które wybieramy się wraz z Dawidem Barczakiem.