Ostrowsko-kaliskie derby w piłkarskiej A-klasie na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Prosny. Na boisku przy ulicy Łódzkiej ograli oni w środę ostatni w tabeli OKS 3:2.

Spotkania drużyn z Kalisza i Ostrowa, bez względu na poziom rozgrywek i sytuację zespołów w tabeli, zawsze są zacięte i tak też było tym razem. Kaliszanie świetnie weszli w środowy mecz i już w 3. minucie prowadzili po golu Marcina Łyskanowskiego, który czujnie dobił uderzenie głową Michała Balcerzaka. Potem jednak w poczynania podopiecznych Mateusza Żółtka wkradło się nieco chaosu, z czego skrzętnie skorzystali przyjezdni. Po dwóch kwadransach, dość nieoczekiwanie, to ostrowianie byli na prowadzeniu. Adama Dwornika pokonali Mariusz Mania i Marcin Kolenda. Na szczęście jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali po ładnym uderzeniu Balcerzaka z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie obie drużyny miały po kilka okazji na zmianę rezultatu. Ostatecznie padł jeszcze tylko jeden gol. Jego autorem ponownie był Michał Balcerzak, który w 56. minucie celnie przymierzył z 11. metrów. Na „wapno” arbiter wskazał po zagraniu piłki ręką przez jednego z defensorów OKS-u.

Prosna zachowała piąte miejsce w tabeli grupy 1 A-klasy. W niedzielę rozegra ostatni w tym roku mecz. W Koźminku o godzinie 14:00 spotka się z Zielonymi.***

Prosna Kalisz – OKS Ostrów Wielkopolski 3:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Marcin Łyskanowski 3. min, 1:1 Mariusz Mania 10. min, 1:2 Marcin Kolenda 29. min, 2:2 Michał Balcerzak 35. min, 3:2 Michał Balcerzak 56. min (karny).
Żółte kartki: Warszewski, Jarczewski, Dwornik (Prosna) oraz Bąk, Bartczak, Grupa, Mania, Zaradny (OKS). Sędziowali: Zbigniew Lewek oraz Marcin Janus i Kamil Kanclerz.
Prosna: Dwornik – Sadło, Kliber, Konopiński (61. Baszczyński), Ignaszak (46. Gieszczyński) – Machlański, Jarczewski, Warszewski (79. Pawlikowski), Malinowski - Balcerzak, Łyskanowski (82. A. Garifow).
OKS: Dziadek – Szyszka, Kaliński, Bąk, Jakubczyk (78. Zaradny), Bartczak, Kolenda, Mbarki, Grupa, Mania, Jendrzejewski (67. Górny).