Klub BM SLAM Stal S.A. Ostrów Wlkp. informuje, że po wykryciu obecności koronawirusa w zespole Śląska Wrocław, z którym rozgrywaliśmy ostatni mecz Energa Basket Liga w niedzielę, 4 października, oddział ostrowskiego sanepidu podjął dziś decyzję o objęciu naszej drużyny kwarantanną. - czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu facebukowym klubu.

O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco.

KOMUNIKAT PLK:

W związku z pozytywnymi przypadkami testów na koronawirusa SARS-CoV-2 w kilku klubach Energa Basket Ligi, doszło do zmian terminów meczów ósmej kolejki.

WKS Śląsk Wrocław poinformował o kilku przypadkach zakażenia koronawirusem w zespole. Najbliższe spotkanie tego zespołu z Pszczółką Start Lublin zostało odwołane. O nowym terminie meczu poinformujemy wkrótce. W piątek 9 października o godz. 20:20 Polsat Sport News pokaże za to spotkanie Polpharma Starogard Gdański - King Szczecin.

O pozytywnych wynikach testów na COVID-19 poinformował także zespół Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. W związku z kwarantanną nałożoną na tę drużynę mecz z GTK Gliwice nie zostanie rozegrany we wcześniej planowanym terminie (11 października) - o nowym poinformujemy wkrótce.

PGE Spójnia Stargard oraz Anwil Włocławek również przekazały informację o pozytywnych wynikach testów na COVID-19. Na chwilę obecną spotkania tych drużyn nie zostają przełożone.