Pierwszomajowe ściganie żużlowej Reprezentacji Polski w Ostrowie Wielkopolskim to już powoli tradycja. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, będzie to już trzecia wizyta naszych reprezentantów na Stadionie Miejskim.

Ostrowski stadion żużlowy to ostatnimi czasy szczęśliwe miejsce dla podopiecznych trenera Marka Cieślaka. Ostatnie dwie wizyty w Ostrowie najlepszych polskich żużlowców, to dwa pewne zwycięstwa drużyny białoczerwonych. W 2013 roku nasi reprezentanci bez problemów poradzili sobie z drużyną Rosji, zwyciężając 51:42, a rok później, Polacy pokonali w Ostrowie zespół Australii. Podopieczni Marka Lemona polegli w stosunku 54:39. W obu spotkań, prym wśród polskich reprezentantów wiódł Jarosław Hampel.

Organizatorzy jutrzejszego test meczu, z roku na rok starają się o coraz bardziej wymagającego rywala dla naszych jeźdźców. W tym roku poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Żużlowa Reprezentacja Danii, to obecny drużynowy Mistrz Świata, o czym wszyscy powinniśmy doskonale pamiętać. Przed rokiem na torze w Bydgoszczy, Niels-Kristian Iversen, na ostatnich metrach wydarł Polakom pewny tytuł. Jutrzejsze zawody, to bez wątpienia dobra okazja do rewanżu, oraz wypracowania pewnej przewagi psychicznej nad Duńczykami przed czerwcowym finałem DPŚ w Vojens.

Miejscowych kibiców, po raz kolejny czeka ostrowski akcent w składzie z jednej z drużyn. Po Michale Szczepaniaku i Tomaszu Jędrzejaku, którzy w ubiegłych latach reprezentowali biało czerwone barwy, tym razem w składzie gości wystąpi obecny zawodnik ŻKS Ostrovii – Mikkel Michelsen. Dla 21- letniego Duńczyka, będzie to doskonała okazja do zaprezentowania swych umiejętności na tle wymagającego rywala, jakim z pewnością będą Polacy. Selekcjonerzy obu drużyn, zgodnie twierdzą, że pierwszomajowy sparing, będzie miał duże znaczenie w kontekście walki o skład na półfinał i finał Pucharu Świata.

Doświadczenie z ubiegłych lat, uczy nas, że jutrzejszy mecz będzie bardzo emocjonującym widowiskiem. Wszak w zestawieniach obu drużyn znajdują się dwaj byli mistrzowie świata – Nicki Pedersen oraz Tomasz Gollob, który ku uciesze fanów, został powołany do kadry w ostatniej chwili, w miejsce kontuzjowanego Macieja Janowskiego. Sama obecność w składach takich dwóch znakomitości, zobowiązuje do kapitalnego ścigania. Gdy dodamy do tego takie nazwiska jak: Hampel, Kasprzak, czy Iversen, to możemy być pewni, że jutrzejsze popołudnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie, będzie świetnie zainwestowanym czasem. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda nie spłata nam figla i zawody odbędą się bez żadnych przeszkód.

Awizowane składy:

Dania:

1. Michael Jepsen Jensen
2.Peter Kildemand
3. Nicki Pedersen
4. Bjarne Pedersen
5. Niels-Kristian Iversen
6. Mikkel Michelsen

Polska:

9. Krzysztof Kasprzak
10.Bartosz Zmarzlik
11. Piotr Pawlicki
12. Przemysław Pawlicki
13. Jarosław Hampel
14. Tomasz Gollob

źródło: http://3mamygaz.pl/