Mniej treningów, oszczędzanie zdrowia i motocykli. Tak wyglądał ostatni tydzień w większości klubów żużlowych w Polsce. Wszystko przez pogodę i lejący się żar z nieba. Ze względu na upały przełożono rozpoczęcie dwóch meczów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Mecz Ostrovii z Polonią Bydgoszcz rozpocznie się o godz. 21. Transmisja od 20:45 w TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

link do transmisji:

http://sport.tvp.pl/21051785/zuzel-nice-polska-liga-ostrovia-polonia-bydgoszczPoczątkowo mecze ROW-u Rybnik ze Startem Gniezno i Ostrovii z Polonią miały rozpocząć się już tradycyjnie o godzinie 13:45. Prognozy pogody wymusiły jednak na organizatorach przesunięcie godzin zawodów. – Jazda w ponad 40-stopniowym upale nie miałaby większego sensu – stwierdził Marek Cieślak, trener Ostrovii i reprezentacji Polski.

Pękające opony, palące się sprzęgła, a nawet omdlenia. Tak mogłyby wyglądać zawody w czasie, kiedy słońce będzie w szczytowym punkcie. Działacze zareagowali w porę. Główna Komisja Sportu Żużlowego przystała na prośbę klubów z Ostrowa i Rybnika, którego miały w niedzielę organizować spotkania 12. kolejki.

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Oczywiście, zawodnicy są bardzo ważni, ale przesunięcie godziny meczu jest także z korzyścią dla widzów. O godzinie 21, kiedy będzie już chłodniej, na stadion przyjdzie z pewnością więcej kibiców – zapewnia Marek Cieślak.

Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją, żeby ze względu na zbyt wysoką temperaturę przesunięto start do pierwszego biegu. Ale to z korzyścią dla nas – dodaje Szymon Woźniak, zawodnik Polonii Bydgoszcz, która do Ostrowa przyjedzie powalczyć z sąsiadem w tabeli (Ostrovia jest trzecia, Polonia czwarta).

Jak sobie radzić w takich warunkach? – Oszczędzać się w parkingu. Nie robić zbędnych kilometrów. Siedzieć w cieniu i pić bardzo dużo płynów – radzi Marek Cieślak.