Kolejny raz Mariusz Nowak poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. To już piąty zwycięski mecz drużyny Salos SL Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach siatkarskich III Ligi Męskiej.

Mecz nie rozpoczął po myśli ostrowian. Gospodarze zaczęli z wielkim animuszem i osiągnęli spore prowadzenie 12:6. Duża ilość błędów w zagrywce oraz w ataku przełożyła się na wynik, choć w końcowych momentach Salos zaczął odrabiać, jednak zbyt duża strata nie pozwoliła zmienić już wyniku.

Po pierwszym przegranym secie do 21, w kolejnych zmotywowani przez trenera Mariusza Nowaka zawodnicy przy pełnej koncentracji i zaangażowaniu pokazali charakter i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Wprowadzenie pod koniec pierwszego seta na boisko Sebastiana Michasia na pozycję odbierającego jak i zmiana na pozycji środkowego, gdzie w drugim secie pojawił się najmłodszy w tym spotkaniu zawodnik z Ostrowa Wielkopolskiego – Piotr Ratajczak zmieniły w zasadniczy sposób obraz gry. Salos grał pewnie z dużym spokojem wygrywając kolejne partie do 20 do 17 i do 18.

Nasi siatkarze zgarniają bardzo ważne 3 punkty i utrzymują się na 2 miejscu premiowanym do walki o mistrzostwo 3 ligi.

Trener Mariusz Nowak po meczu nie ukrywał zadowolenia z wyniku. - Bardzo ostrożnie podeszliśmy do tego meczu. Jak się okazało nie bezpodstawnie. W pierwszym secie Astra narzuciła swój styl gry. Ale jak już złapaliśmy wiatr w żagle to zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. I to cieszy, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Cały zespół zasłużył na pochwałę szczególnie za grę obronną w polu, broniąc bardzo trudne zagrania dobrze w dzisiejszym dniu usposobionych zawodników naszych rywali. - zakończył trener.