Mateusz Borowicz podpisał list intencyjny na starty w sezonie 2015 w barwach MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. To pierwszy z juniorów z zewnątrz, który ma zasilić ostrowski klub.

O tym, że Mateusz Borowicz może przejść do beniaminka Nice PLŻ mówiło się już od jakiegoś czasu. 20-latek już w sezonie 2014 wystąpił raz jako gość w barwach MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia i spisał się bardzo dobrze. - Mateusz Borowicz walnie przyczynił się do naszego zwycięstwa w Krakowie w rundzie zasadniczej. Wierzymy, że będziemy mieli z niego pożytek w sezonie 2015 w Nice PLŻ - powiedział Mirosław Wodniczak, prezes ostrowskiego klubu.

W sezonie 2014 w Enea Ekstralidze Mateusz Borowicz wystąpił w siedmiu meczach Grupy Azoty Unii Tarnów, osiągając średnią biegową 0,667.
Kontrakt z MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia przedłużył do tej pory Nicklas Porsing. Listy intencyjne podpisali natomiast Rune Holta, Mikkel Michelsen, Mateusz Szczepaniak oraz Michał Szczepaniak. - Negocjujemy jeszcze z jednym klasowym zawodnikiem - wyjaśnia Mirosław Wodniczak.

źródło: sportowefakty.pl