Ostrowianin Michał Czerwiński znalazł się w najlepszej „siódemce” 8. kolejki PGNiG Superligi. Dla lewoskrzydłowego Energa MKS Kalisz to pierwsze takie wyróżnienie.

Czerwiński, obok bramkarza Łukasza Zakrety, był najjaśniejszym punktem kaliskiej ekipy w domowym starciu z Górnikiem Zabrze. Nie zawodził z linii siódmego metra, skutecznie finalizował kontry, trafiał też z lewego skrzydła. Zwłaszcza w samej końcówce, gdy podopieczni Pawła Ruska musieli odrabiać straty, doprowadzając w efekcie do serii rzutów karnych. W sumie były gracz Ostrovii zanotował osiem bramek.
– Skrzydłowy odpokutował niebieską kartkę z 6. kolejki i w pełni się za nią zrehabilitował. Świetna skuteczność przed przerwą wprowadziła duży niepokój w szeregach Górnika. Zabrzanie przez większość meczu gonili wynik, a zadanie utrudniał im Czerwiński, nieomylny z karnych. Ręka nie zadrżała mu również w serii "siódemek". Pomimo jego ośmiu bramek, MKS zdobył tylko punkt po porażce w karnych – czytamy w uzasadnieniu nominacji dokonanej przez redakcje nc+ i WP SportoweFakty.
Dla Michała Czerwińskiego to pierwsze takie wyróżnienie. Wcześniej spośród kaliskich zawodników nominowani byli m.in. Marek Szpera i Michał Drej.
 
***
Najlepsza „siódemka” 8. kolejki PGNiG Superligi
Bramkarz: Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)
Lewoskrzydłowy: Michał Czerwiński (Energa MKS Kalisz)
Lewy rozgrywający: Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole)
Środkowy rozgrywający: Luka Cindrić (PGE VIVE Kielce)
Prawy rozgrywający: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)
Prawoskrzydłowy: Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)
Obrotowy: Damian Krzysztofik (Chrobry Głogów)

źródło faktykaliskie.pl