Michał Giecz, zawodnik Ostrovii 1909 wspólnie z kolegami z drużyny otworzył w Ostrowie Wielkopolskim Akademią Piłkarską, nazwaną od pseudonimu piłkarza Akademią Krecika

„Akademia Krecika” jest nowo powstałą szkółką piłkarską utworzoną z myślą o najmłodszych, do Akademii dołączyć mogą wszystkie dzieci w wieku od 4 do12 lat.

Głównym celem akademii jest umożliwienie najmłodszym rozwijania swojego talentu poprzez profesjonalnie przygotowane i prowadzone treningi w małych miejscowościach, w których nie mają na to szans. Celem jest również popularyzacja piłki nożnej w naszym regionie jak i zachęcanie do zdrowego i sportowego stylu życia co jest bardzo istotnym punktem w rozwoju młodego człowieka!!! Chłopacy chcą by ich adepci poprzez sport uczyli się takich pozytywnych wartości jak szacunek do rywala, zgodnie z zasadami fair-play.

Lata lecą, a my na tyle kochamy piłke, że naturalym jest związanie swojej przyszłości z piłką właśnie. Chcemy dać szansę dzieciakom z okolic które nie mają szansy pokazać swojego talentu- mówi Michał Giecz popularny Krecik. 

Trenerami w Akademii są znani piłkarze Ostrovii 1909: kapitan Tomasz Kempiński, Michał Giecz oraz Kamil Kucharski

Michał Giecz- Dyplom trenera UEFA B uzyskał 22.07.2011. Od 2012 roku pracuje ze sporymi sukcesami w grupach młodzieżowych TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp, Tomasz Kempiński - Ma dyplom trenera II klasy trenerskiej uzyskał kończąc Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu w 2010 roku. Od 2009-2010 odbył staż trenerski w drużynach młodzieżowych ( U8-U15 ) KKS Lech Poznań. W latach 2010-2014 prowadził młodzieżowe drużyny Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Kamil Kucharski - Asystent w Akademii. Kamil kocha piłkę nożną i bardzo chętnie dzieli się swoją pasją i doświadczeniem z dziećmi. Obecnie piłkarz Ostrovii Ostrów Wielkopolski w przeszłości m.in. Miedź Legnica.

W okresie letnim od marca-kwietnia do końca listopada Akademia trenuje na orlikach i naturalnych boiskach, w okresie zimowym w halach sportowych. Wszystko oczywiście uzależnione jest od pogody.

Więcej informacji na stronie akademiakrecika.pl

Kliknij w banner