Dobiega końca bardzo dobry rok dla lekkoatletów, a szczególnie lekkoatletek ostrowskiej Stali. Julka Dutkiewicz, Weronika Kowal, Ewa Rosiak, Natalia Benedykcińska, Artur Sikora oraz sztafeta 4x100 m. juniorek młodszych dostarczyli nam najwięcej emocji i to na największym poziomie. Doskonale prezentowali się w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionalnych odnosząc wiele zwycięstw i plasując się niemal zawsze w czołówce zawodów, w których uczestniczyli. 

Najlepiej spisała się Julka Dutkiewicz zdobywając dwa medale mistrzostw kraju w skoku wzwyż - złoty w "letnich" Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych rozegranych we Wrocławiu ze znakomitym wynikiem 1,72 m. i brązowy w Halowych Mistrzostwach Polski rozegranych pod koniec stycznia w Spale. Weronika Kowal zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. przez płotki, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Świetnie spisały się również zajmując szóste miejsca: Ewa Rosiak w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski Seniorów oraz Natalia Benedykcińska w tej samej konkurencji w Mistrzostwach Polski Młodzików. Miarą sukcesów lekkoatletów w tym roku było ponadto wywalczenie prawie 50 medali w zawodach mistrzowskich na szczeblach - makroregionalnym i wojewódzkim.

O tych wszystkich osiągnięciach można było posłuchać podczas SPOTKANIA LEKKOATLETÓW PODSUMOWUJĄCEGO SEZON 2014 r. W spotkaniu tym uczestniczyli zawodnicy, trenerzy, reprezentantki kierownictwa klubu z panią prezes na czele oraz przedstawiciele prasy, radia i telewizji. Po wygłoszeniu sprawozdania z działalności sekcji przez jej kierownika - Tomasza Stodolskiego głos zabrała głos pani prezes - Krystiana Drozd, która podziękowała sportowcom za osiągnięte wyniki i podzieliła się kilkoma refleksjami na temat działalności klubu. Następnie kilkoma uwagami podzielił się z uczestnikami spotkania trener -- Marek Walczak. Podziękował lekkoatletom nie tylko za osiągnięte wyniki, ale również za to, że lekka atletyka stała się ich wspólną pasją i sposobem spędzania czasu. W dalszej kolejności wręczono upominki najlepszym zawodniczkom klubu za wybitne osiągnięcia: Julce Dutkiewicz, Weronice Kowal, Ewie Rosiak i Natalii Benedykcińskiej.

Drugą grupę wyróżnionych sportowców stanowili: Artur Sikora, Ksenia Reyer, Monika Ukleja, Tomek Jankowski i Przemek Rychter.

W sekcji lekkoatletycznej trenuje ponad 50 dziewcząt i chłopców. W ostatnich miesiącach przybyli do sekcji nowi zawodnicy.
Ale i przyszedł czas pożegnań - Roksana Podlewska, Karolina Wawrzyniak i Dawid Górski zakończyli swoją przygodę z czynnym uprawianiem lekkiej atletyki.

Kierownictwo klubu i sekcji, a także trener Marek Walczak osobiście, serdecznie podziękowali im za wspaniałe reprezentowanie barw klubu i miasta, za dostarczone emocje i za to, że byli uczestnikami tej wspaniałej przygody. Cała "trójka" została również obdarowana dyplomami i upominkami. Tak więc był to wieczór pełen wzajemnego obdarowywania się prezentami... Wzajemnego, gdyż zawodniczki i zawodnicy pamiętali o trenerach i pani prezes, dziękując im za wielkie zaangażowanie w pracy i również sprezentowali ich oryginalnymi prezentami.

Kulminacyjnymi punktami spotkania były: "odpalenie" rac na wspaniałym torcie z wizerunkiem naszej złotej medalistki oraz prezentacja filmu zawierającego najważniejsze wydarzenia sportowe, w których udział brali ostrowscy lekkoatleci.

ksstal/Marek Walczak