Historia pisze się na naszych oczach. W miniony weekend na rozgrywanych w Toruniu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota zostali Mistrzami Polski.

Niepokonany tej zimy w biegu na 200 m. - Patryk Wykrota z KS STAL LA wywiązał się doskonale z roli faworyta wygrywając w finale Mistrzostw Polski U20 z kolejnym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego 21,38 s. pokonując drugiego na mecie Mateusza Wróbla z TS Wieliczanki o 24 setne sekundy. Na tym dystansie jest to zdecydowana przewaga. Podopieczny Michała Walczaka już w połowie stycznia przebiegł ten dystans w 21,84 s. ustanawiając rekord klubu. W każdym z kolejnych startów poprawiał go - najpierw na 21,61 s, a następnie - już podczas Mistrzostw Polski w Toruniu - w biegu eliminacyjnym na 21,44 s. i wreszcie w finale na 21,38 s. Warto zaznaczyć, iż jest to aktualnie drugi wynik w Europie wśród juniorów i dziewiąty na świecie wśród juniorów na tym dystansie (przed Patrykiem znajduje się tylko Niemiec i siedmiu amerykanów). Polski Związek Lekkiej Atletyki wyznaczył minimum na letnie Mistrzostwa Europy U20 - 21,35 s., które oczywiście można będzie uzyskać na "otwartym" stadionie w maju i czerwcu bieżącego roku. Zważywszy na fakt wyraźnej różnicy biegania w hali i na stadionie - oczywiście na korzyść stadionu - wydaje się, iż uzyskanie wymaganego minimum w sezonie letnim jest bardzo realne.
Niesamowity skok Natalii Benedykcińskiej w ostatniej kolejce konkursu skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw U20 w Toruniu. Popularna Benek skacząc na odległość 6.10 przesunęła się z trzeciej na pierwszą pozycję zdobywając upragniony złoty medal!

W ostatnim dniu zawodów bardzo dobrze spisał się też Jakub Chmielarz, który w debiucie na tak poważnej imprezie zajął XIV miejsce w biegu na 1000 m. z czasem 2.38,30 s. poprawiając rekord życiowy o 7 sekund. W biegu tym uczestniczyło 27 zawodników.
Klub STAL LA Ostrów Wielkopolski zajął VII miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw spośród 661 uczestniczących w nich klubów. Jest to WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIE OSTROWSKIEGO SPORTU.