W sobotę 19 stycznia Patryk Wykrota zainaugurował sezon halowy podczas ogólnopolskiego mitingu, który odbywał się w Toruniu. Przyjechał tam prosto z obozu Zaplecza Kadry Narodowej, gdzie przez ostatni tydzień wraz z Tomkiem Jankowskim pod czujnym okiem Trenera Kadry Wielkopolskiej Dariusza Górskiego szlifował formę przed startami na hali.

Patryk już w swoim pierwszym starcie dokonał historycznego osiągnięcia bijąc 14-letni halowy rekord Ostrowa na 200m, który należał do Damiana Kempy i wynosił 22,02s.
Patryk pobiegł 21,84s! (życiówka poprawiona aż o 46 setnych sekundy) i zwyciężył w silnie i licznie obsadzonym biegu.
W Toruniu Patryk wystartował również w biegu na 60m, gdzie także pobił swój rekord życiowy i zarazem rekord 1 LO w Ostrowie Wielkopolskim uzyskując 7,01s.

W mitingu w Toruniu świetnie spisał się również Tomasz Jankowski, który pobił życiówkę zarówno w biegu na 60m - czas 7.10s (PB poprawiony aż o 12 setnych sekundy), jaki i w biegu na 200m - czas 22,72s (PB poprawione o 31 setnych sekundy).

Trochę gorzej wypadła bardzo ambitna sprinterka Olga Kalina, która zarówno w biegu na 60m jak i na 200m zbliżyła się do rekordów życiowych ale niestety ich nie pobiła