W dniach 28 grudnia 2020 - 17 stycznia 2021 w całym kraju będą obowiązywały nowe obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19. Uderzą one m.in. w sport rekreacyjny. Czy będzie można grać w tenisa? Czy w tym czasie można biegać, jeździć na rowerze lub na łyżwach?

W dalszym ciągu zamknięte pozostaną siłownie, aquaparki, centra fitness i baseny. Dodatkowo usunięto lukę prawną , którą przedsiębiorcy obchodzili poprzez "organizację zawodów sportowych". Teraz takiej możliwości nie będzie, gdyż z obiektów sportowych będą mogli korzystać jedynie zawodowcy, którzy będą w stanie to udowodnić poprzez przedstawienie odpowiedniego dokumentu.

"Prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w PKD w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy" - czytamy na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

"W świetle zapisów obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obiekty sportowe mogą być udostępniane na potrzeby sportu zawodowego lub wyczynowego. Dodatkowo należy zauważyć, że prowadzenie działalności sportowej (szkolenia sportowego, organizacji przedsięwzięć sportowych) możliwe jest również w odniesieniu do ww. form uprawiania sportu. Indywidualna aktywność fizyczna na otwartej przestrzeni nie jest zabroniona – np. bieganie, nordic walking czy jazda na rowerze (oczywiście przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa – maseczki oraz odstęp). Natomiast korzystanie indywidualne z siłowni, basenów i innych obiektów sportowych w świetle rozporządzenia w tym okresie nie jest możliwe" - powiedziała Rzecznik MKDNiS Anna Bocian.

"Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych; infrastruktura będzie natomiast dostępna w ramach sportu zawodowego" - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Dla większości klubów sportowych z terenu powiatu ostrowskiego oznacza to przerwę w jakichkolwiek treningach. 
Zamknięte są hale sportowe i orliki.