W minioną niedzielę ostrowska pływalnia "Delfin" gościła blisko stu młodych pływaków - uczniów ostrowskich szkół podstawowych. Wszystko za sprawą zorganizowanych tam Zawodów Pływackich o Szpadę Muszkieterów.

Niedzielne zawody rozgrywane na pływalni Zespołu Szkół Technicznych były bardzo emocjonujące. Młodym pływakom dopingował tłum kibiców. U zawodników widać było ogromną wolę walki i już niemałe umiejętności pływackie.
Zawody oficjalnie otwarła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
- To bardzo dobra wiadomość, że tak wielu zawodników wzięło udział w zawodach pływackich. W Ostrowie Wielkopolskim, na początku lutego, zmagania z nauką pływania rozpoczęło blisko 900 uczniów klas I - III ostrowskich szkół podstawowych. Wszystko w ramach programu "Pływać każdy może". Widać, że warto prowadzić takie programy, ponieważ umiejętności zawodników są na bardzo wysokim poziomie - mówiła prezydent Ostrowa.
Jak podkreślają organizatorzy zawodów pomysł na nie zrodził się, by popularyzować wśród dzieci zdrowy tryb życia.
- Ważne jest, by pływając na dzikich rozlewiskach dziecko potrafiło poradzić sobie w wodzie. Są wówczas bezpieczniejsze, szczególnie podczas wakacji - dodał Marek Feruga, organizator zawodów.
Była to już jedenasta edycja zawodów. Młodzi pływacy nie znali może dobrze stylów pływania - jedna z zawodniczek zapytana przez prezydent miasta, jakim stylem będzie pływać, odpowiedziała, że szybkościowym - jednak nadrabiali mnóstwem energii i entuzjazmu.