Powiat Ostrowski drugi raz z rzędu zwyciężył w Współzawodnictwie Sportowym i zdobył okazały Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pokonując 31. innych samorządów biorących udział w rywalizacji.

Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Marszałka Wojewódzkiego w kategorii szkół oraz powiatów odbyło się 13 grudnia 2021 r w Poznaniu. W tej rywalizacji Powiat Ostrowski roku okazał się najlepszy w Wielkopolsce zdobywając 2700 punktów. Na drugim miejscu uplasował się powiat wągrowiecki – 2200 p., a na trzecim ostrzeszowski – 2190 p.

W kategorii szkół zwycięstwo odniosło I Liceum Ogólnokształcące z Ostrowa Wielkopolskiego – 69 p. przed ZSZ 1 Ostrzeszów – 67 p i ZSR Środa Wlkp. – 57 p.

Podczas uroczystości wręczono stypendia ufundowane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe dla 10-ciu najlepszych sportowców Wielkopolski. Jednym z laureatów został uczeń ZS Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zawodnik KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim – Dawid Grząka. W bieżącym roku Dawid został halowym mistrzem Polski w biegu na 60 m, a w sezonie letnim uplasował się na III m w Mistrzostwach Polski U18 w biegu na 100 m. Zajął II miejsce w sztafecie 4x100 m. Dawid został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska-Słowacja-Czechy-Węgry gdzie zajął II miejsce na dystansie 100 m.

W dniu 14 grudnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Ostrowskiego z animatorami tego sukcesu: Stanisławem Ratajczakiem, prezesem Zarządu Powiatowego LZS, Markiem Walczakiem prezes Stal LA Ostrów Wielkopolski oraz Katarzyną Nadachowską nauczycielem wf i opiekunem grup sportowych w I Liceum Ogólnokształcącym.

Starosta Ostrowski Paweł Rajski przekazał zebranym podziękowania za trud w przygotowaniu reprezentacji i udział w całym cyklu rywalizacji sportowej, która obejmuje wiele dyscyplin i oddzielnych zawodów.