W ostatnim mecz TŻ Ostrovia w Bydgoszczy w parku maszyn jako mechanik gościł przyjaciel żużlowca Kamila Brzozowskiego- Dawid Kownacki, który reprezentował Polskę na ostatnich MŚ w piłce nożnej w Rosji.

W minioną niedzielę w Bydgoszczy Dawid Kownacki pomagał MDM Komputery TŻ Ostrovii jako mechanik. Piłkarz z pełnym zaangażowaniem dbał o sprzęt swojego przyjaciela Kamila Brzozowskiego. Warto dodać, że Dawid Kownacki był jedną z wyróżniających się postaci polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata w Rosji. 
Od lat Kownacki jest znany w środowisku jako wielki fan żużla. Swoim zachowaniem udowodnił, że kocha tę dyscyplinę gdyż zamiast zasłużonego urlopu wolał zjawić się w parku maszyn TŻ Ostrovii. 

– To niesamowite, że Dawid przyjechał wprost z mistrzostw świata a po jego zachowaniu nie było tego w ogóle widać. To bardzo poukładany chłopak. Mam wrażenie, że nawet jeżeli dorówna klasą Lewandowskiemu, to będzie przyjeżdżał na zawody Kamila i w trakcie meczów zmieniał mu przełożenia – powiedział Radosław Strzelczyk prezes TŻ Ostrovia.

Prócz obecności reprezentanta Polski w parku maszyn ostrowskiego klubu warto przypomnieć, iż wygrana za 3 punkty w Bydgoszczy pozwoliła Ostrovii powrócić na fotel lidera.
Pamiętać jednak trzeba, że Stal Rzeszów ma rozegrany jeden mecz mniej. 

Kamil Brzozowski z niedzielnym meczu zdobył 6 punktów, miał także 1 defekt. 

MDM Komputery TŻ Ostrovia
1 Renat Gafurow 5 (w,t,2,3,w)
2 Kamil Brzozowski 6 (3,3,d1)
3 Bjarne Pedersen 12+1 (3,3,2,2,2)
4 Zbigniew Suchecki 9+3 (2,2,0,2,3)
5 Nicolai Klindt 15 (3,3,3,3,3)
6 Kamil Nowacki 4+1 (2,1,1,0)
7 Marcel Studziński 4 (3,1,0,0)