Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce do lat 16 i rewelacyjne występy młodych lekkoatletów. Absolutną gwiazdą okazała się 14-letnia Olga Szlachta- jej nazwisko warto zapamiętać. Łącznie zdobyliśmy 6 medali w tym 4 złota!

Reprezentanci Klubu Sportowego Stal Ostrów Wielkopolski kilkukrotnie stawiali na stopniach podium w trakcie Mistrzostw Polski U16 w Słupsku. Dziewczęta w składzie Olga Szlachta, Oliwia Klar. Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka zostały rekordzistkami Polski w sztafecie 4x100m! Dodatkowo pobiły 46-rekord Polski. Złoto w skoku wzwyż wywalczyła Emilia Twardowska, z kolei Olga Szlachta sięgnęła po złoto w wieloskoku, a wcześniej także w skoku w dal. 

Po złoty medal sięgnęła Emilia Twardowska. Młoda ostrowianka jako jedyna w konkursie pokonała wysokość 1,68m w skoku wzwyż.

Na tym złote sukcesy ostrowian wcale się nie skończyły. Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz kolejny Olga Szlachta. Podopieczna trenera Michała Walczaka wywalczyła 1. miejsce w wieloskoku, uzyskując odległość 11,54m. Olga przeskoczyła srebrną medalistę o 0,5 metra.

Oprócz medalowych sukcesów, warto wspomnieć o niższych miejscach innych ostrowian w trakcie MP w Słupsku.
- Inga Kanicka - IV miejsce w biegu na 300m.
- Oliwia Klar - V miejsce w biegu na 300m.
- Lena Dąbrówka - VIII miejsce w biegu na 1000m.
- sztafeta męska w biegu na 100 zajęła IV miejsce.

Ostatecznie Lekkoatleci z Ostrowa zajęli 2 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski. 

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych młodych Lekkoatletów oraz trenera Michała Walczaka. 

Na zdjęciu Trener Michał Walczak wraz z gwiazdą Mistrzostw- Olgą Szlachtą: