Czas na sportowe podsumowanie ostatniego weekendu.

Podsumowanie weekendu zaczynamy od nowych twarzy w ostrowskich drużynach. Nowym zawodnikiem BM Slam Stal został D.J. Richardson. Jest t0 26-letni amerykański strzelec, który trafia do BM Slam Stal po występach w niemieckiej Bundeslidze w zespole s.Oliver Wurzburg. Richardson jest absolwentem uniwersytetu Illinois. Od pięciu lat gra w Europie.

Fot. s.Oliver Wuerzburg

W ramach okienka transferowego 2 ligi żużlowej włodarze TŻ Ostrovia zakontraktowali do tej pory 8 zawodników i są nimi:

– Kamil Brzozowski
– Patryk Dolny
– Zbigniew Suchecki
– Renat Gafurov
– Mark Karion
– Kenneth Hansen
– Adam Ellis
– Nicolai Klindt

Okienko transferowe trwa do 14 listopada.

Na koszykarskich parkietach ekstraligowych nie występowały w tym tygodniu nasze drużyny, jedynie drugoligowa KS Stal na wyjeździe zmierzyła się z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 72:68, dzięki doskonałej grze w ostatnich minutach spotkania.

Niestety nieudany weekend mieli również szczypiorniści KPR Ostrovia, którzy w wyjazdowym pojedynku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrali 25:31.


Swoje piąte zwycięstwo w ramach rozgrywek 3 ligi odnieśli piłkarze KP Centra. W wyjazdowym spotkaniu w ramach 15 kolejki pokonali Energetyka Gryfino 1:0. Już w sobotę nasi piłkarze podejmą na własnym boisku będący w strefie spadkowej Górnik Konin.


Ostrovia 1909 zremisowała ze Stainer Polonia Leszno 3:3, a bramki dla ostrowskiej drużyny strzelali Daniel Kaczmarek (19 głową), Michał Giecz (35), Krystian Mokrzycki (55 głową).

Pogoń Nowe Skalmierzyce na wyjeździe wygrała 1:0 z PKS Racot i gola na wagę zwycięstwa w 90 minucie strzelił Patryk Pera. W najbliższą sobotę czekają nas derby powiatowe, gdzie Pogoń będzie podejmować Ostrovie 1909.

Odolanovia Odolanów musiała uznać wyższość Polonii Kępno i przegrała 1-3. Niestety ta przegrana sprawia, że na koniec rozgrywek tej jesienni pozostanie ona w strefie spadkowej.


Niestety nie udało się awansować juniorom Ostrovi 1909 do Centralnej Ligi Juniorów. W rewanżowym meczu I etapu baraży o Centralną Ligi Juniorów zespół Ostrovii 1909 (rocznik 2001 i 2002) uległ Błękitnym Wronki 0:3.


W sobotę 11 listopada na torze speedrowerowym przy Stadionie Miejskim w Ostrowie odbył się Turniej Niepodległości. Najlepszy podczas turnieju był ostrowski zawodnik Piotr Kupczyk, a tuż za nim również z Ostrowa był Kamil Tuczyński.


Michał Grzesiak wywalczył tytuł Mistrza Świata na odbywających się w Budapeszcie Mistrzostwach Świata w Kickboxingu w kategorii do 94 kg.