Mistrz Polski Stelmet BC Zielona Góra pokonał w dzisiejszym świątecznym meczu BM Slam Stal 92:80.

Ostrowski zespół dobrze wszedł w dzisiejsze wyjazdowe spotkania, gdzie udało się początkowo uzyskać ośmiopunktową przewagę. Niestety kilka błędów naszych zawodników i wykorzystanie ich przez gospodarzy spowodowało, iż nie udaje się nam jej utrzymać. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrywają zielonogórzanie jednym punktem.

W drugiej kwarcie Stelmet starał się kontrolować sytuacje na parkiecie, jednak dzięki grze naszych zawodników nie mogli utrzymać przewagi i przed zmianą stron zielonogórzanie prowadzili tylko jednym punktem.

Po zmianie stron naszym zawodnikom udało się wyjść na prowadzenie i uzyskać 5 punktowe prowadzenie. Niestety Stelmet grał skuteczniej, a nasi zawodnicy nie ustrzegli się błędów w wyniku czego to właśnie gospodarze przejmują inicjatywę. Po 30 minutach to Stelmet prowadził 5 punktami.

O wszystkim miała rozstrzygnąć ostatnia kwarta i tutaj pomimo początkowej pogoni za gospodarzami, to oni po wykorzystaniu naszych błędów uzyskali przewagę punktową, której nie udało się już do końca spotkania nam zniwelować. Ostatecznie to Mistrz Polski odniósł zwycięstwo w świątecznym pojedynku.

W naszym zespole najlepiej zagrał dzisiaj Michał Chiliński, który rzucił 16 punktów i odnotował 4 zbiórki.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (19:18, 29:27, 24:20, 22:15)

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicević 15, James Florence 14, Martynas Gecevicius 14, Łukasz Koszarek 12, Thomas Kelati 11, Armani Moore 10, Adam Hrycaniuk 9, Przemysław Zamojski 2, Filip Matczak 3, Jarosław Mokros 2.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Michał Chyliński 16, Jure Skifić 13, Adam Łapeta 10, Kevinn Pinkney 9, Grzegorz Surmacz 8, Mateusz Kostrzewski 8, Aaron Johnson 6, DJ Richardson 6, Łukasz Majewski 4, Tomasz Ochońko 0.