Dawid Barczak (Center-Team Odolanów) zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w kickboxingu we Włoskim Lido Di Jesolo, które odbywały się w dniach 15-23.09.2018 roku.

Dawid startował w kategorii Junior starszy formuła low-kick, waga 71 kg.  Losowanie było dla Dawida korzystne, ponieważ po nim trafił od razu do drugiej fazy turnieju mając tzw. „wolny los”. W ćwierćfinale spotkał się z zawodnikiem z Azerbejdżanu Huseynovem Niyamaddinem, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów, kontrolując walkę od początku jej trwania. W półfinale trafił na niezwykle doświadczonego i utytułowanego Dobroslava Raderva z Bułgarii. Walka toczyła się pod dyktando Dobroslava, który umiejętnie wykorzystywał błędy Dawida. Niestety Dawid pojedynek przegrał. 

Wynik jakim jest brązowy medal to ogromny sukces dla nas. Choć apetyty jeszcze w czerwcu były na złoto,  ponieważ Dawid na arenie krajowej nie przegrał w tym roku żadnego pojedynku i zdominował kategorię 71 kg w każdej formule. Jednak podczas przygotowań do Mistrzostw Świata przytrafiła mu się groźna kontuzja, która bardzo wpłynęła na dalszą  cześć przygotowań. Dzięki Centrum Rehabilitacji NEW-REH Fizjoterapia i Sport Marcel Stasierski, Dawid mógł wziąć udział w tych Mistrzostwach. Pracę, jaką włożyliśmy w treningi dała rezultat w przygotowaniu fizycznym, jednak brakowało sparingów, które są najważniejszym z elementów tej całej układanki.

Ze swojej strony chciałbym podziękować Dawidowi za zaangażowanie i ogromną pracę jaką wkłada w treningi, za te bardzo pozytywne emocje, jakie dzięki niemu przeżywam, i za zaufanie. - wypowiada się Tomasz Sroka