Zawodniczki Baryczy GLKS Janków Przygodzki Ola Walendowska oraz Zuza Adamek w swojej kategorii wiekowej zdobyły brązowy medal w finałach Mistrzostw Polski rozgrywanych na boiskach w Mysłowicach.

Zawodniczki Baryczy z Jankowa Przygodzkiego zanim zagrały w Mistrzostwach Polski siatkówki plażowej musiały przebrnąć przez szczebel wojewódzki we Wrześni, a następnie dobry wynik w półfinałach w Nowej Soli dał możliwość gry w finałach.

Ola i Zuza przegrała tylko ze zdobywczyniami złotego medalu parą Herrmann/Perowicz, mecze tych par były bardzo zacięte, ale wyższość w końcówkach pokazały zawodniczki UKS Absolwent Olsztyn [24-22, 22-20]. Po nieudanym półfinale została walka o brąz z parą Rusin/Jochym, która zakończyła się wygraną 21-13, 21-18. Tym samym zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego 3 raz z rzędu sięgnęły po medal rangi Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. 

Dobra gra w zawodach Aleksandry Walendowskiej zaowocowała zaproszeniem trenera kadry narodowej w piłce plażowej na konsultacje szkoleniowe do kadry Polski w Spale. 

WYNIKI: 

mecz o 3 miejsce

Rusin / Jochym - Adamek / Walendowska   0:2 (13-21, 18-21)

finał:

Herrmann / Perowicz - Sobczak / Matysik 2:0


Półfinały:

Sobczak / Matysik - Rusin / Jochym 2:0

Herrmann / Perowicz - Adamek / Walendowska 2:0 (24-22, 22-20)

Wyniki w Mysłowicach obowiązywały również w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, dzięki czemu Ola i Zuza wróciły z dwoma brązowymi medalami.