Akademia Siatkarska GLKS Barycz Janków Przygodzki rozpoczyna wiosenny nabór do najmłodszych sekcji Akademii Siatkówki. Klub poszukuje i zachęca do udziału w nieodpłatnych zajęciach siatkarskich dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Od kilku lat drużyny siatkówki z Jankowa Przygodzkiego uczestniczą w wielu rozgrywkach na różnych poziomach osiągając wiele sukcesów na arenach Wielkopolski jak i w międzynarodowych. W roku 2015 r. drużyna zwyciężyła w mocno obsadzonym turnieju United World Games 2015 w Austrii. Od kilku lat w różnych kategoriach wiekowych młodziczki, kadetki, juniorki występują w wielkopolskiej lidze osiągając bardzo dobre wyniki. Bardzo dobrze funkcjonuje piłka plażowa, a doskonałe warunki pozwalają na uczestnictwo oraz organizacje wielu prestiżowych imprez- Finał Mistrzostw Polski Juniorek w 2015 roku z brązowym medalem zawodniczek GLKS Barycz.


Jednak dobre wyniki muszą zostać poprzedzone pracą i zaangażowaniem zawodników i zawodniczek co w projekcie Akademii Siatkówki zapewnią trenerzy i działacze w sposób systematyczny i profesjonalny już od najmłodszych lat. Dlatego klub GLKS Barycz Janków Przygodzki poszukuje dzieci, które będą chciały dołączyć do Akademii Siatkówki i w świetnej atmosferze aktywnie i zdrowo spędzać wolny czas.

Zajęcia mają na celu organizację toku szkoleniowego dla wszystkich zainteresowanych, bez selekcji z uwagi na predyspozycje fizyczne do uprawiania sportu. W trakcie realizacji zadania udział w zajęciach brać mogą dzieci oraz młodzież, która aktywnie i zdrowo chce spędzać wolny czas. Zadaniem Akademii jest stworzenie warunków oraz możliwości uprawiania sportu wszystkim zainteresowanym, prowadzenie zajęć szkoleniowych, zdobywanie nowych umiejętności oraz doskonalenie już zdobytych w tak ciekawej dyscyplinie sportu jak siatkówka.

Organizowane zajęcia są alternatywą dla innych dyscyplin sportu, które w naszej okolicy już dość poważnie się zadomowiły, takie jak koszykówka, piłka ręczna oraz dobrze prosperująca z uwagi na dostępność piłka nożna. Jednak przez pracę doświadczonych, profesjonalnych ale i pozytywnie nastawionych do dzieci i młodzieży trenerów i instruktorów staramy się zainteresować piłką siatkową jako grą, w której osiągnąć można wiele radości jak i wspaniałe wyniki sportowe.


Szkolenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z funduszy Gminy Przygodzice