Dotychczasowa kariera Krzysztofa Piątka przypomina prawdziwy rollercoaster. Polski napastnik w czasie swojej gry dla Genoi CFC okazał się fenomenem całej Serie A. Jego rewelacyjna dyspozycja zaowocowała transferem do wielkiego Milanu. Niestety, teraz wiadomo, że był to punkt zwrotny w karierze Piątka. Debiut Polaka w barwach „Rossonerich” był bardzo udany, ale później nadszedł poważny kryzys. Piątek usiłował więc odzyskać formę w czasie gry dla Herthy Berlin. Jednak jego liczby dalej nie napawały optymizmem. Dlatego „El Pistolero” ponownie wrócił do Serie A, gdzie reprezentuje barwy ACF Fiorentiny. Oczywiście po pierwszych tygodniach nie należy wyciągać daleko idących wniosków, ale zmiana w grze Polaka jest widoczna gołym okiem. Czy jest to więc zapowiedź powrotu „El Pistolero”?

Debiut marzeń i tytuł piłkarza miesiąca – czy Piątek wraca do formy?

Transfer do Herthy Berlin miał być dla Piątka okazją do odbudowy dawnej formy. Niestety, nic z tego nie wyszło. Polski napastnik, jak zawsze, miewał niezłe momenty na początku swojej kariery w Berlinie. Jednak wraz z upływem czasu jego dyspozycja była coraz gorsza. W efekcie Piątek stał się jednym z piłkarzy, którzy znaleźli się na liście transferowej Herthy. Na szczęście znalezienie nowego pracodawcy nie było problemem. Chęć pozyskania polskiego napastnika zgłosili bowiem przedstawiciele Fiorentiny.

Zadanie było trudne, gdyż Polak miał się stać następcą Dušana Vlahovića, który w zimowym oknie opuścił Fiorentinę. Serbski napastnik prezentował w tym sezonie fenomenalną formę i był jednym z najskuteczniejszych strzelców Serie A. Ten fakt zapewne wpłynął również na większe oczekiwania względem Krzysztofa Piątka.

Po sfinalizowaniu transferu Polak od razu pięknie przywitał się z kibicami. Już w swoim debiucie Piątek zapakował bramkę Napoli. Tym samym „El Pistolero” podtrzymał swój zwyczaj polegający na świetnych początkach w nowych klubach. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie był to tylko jednorazowy łut szczęścia!

Polak od momentu transferu do Fiorentiny coraz bardziej przypomina dawnego siebie. Napastnik ma już na swoim koncie trzy bramki, a niedawno zdobył również tytuł piłkarza miesiąca Fiorentiny. Wszystko wskazuje więc na to, że Piątek powoli zaczyna odbudowywać swoją formę!

Czy Krzysztof Piątek znów będzie wsparciem dla reprezentacji Polski?

Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik to dwaj piłkarze, którzy od lat stanowią ważne ogniwo linii ofensywnej w reprezentacji Polski. Ich zadanie polega na wspieraniu Roberta Lewandowskiego. Niestety, ostatni okres był trudny zarówno dla Piątka, jak i dla Milika.

Na szczęście nasi napastnicy wydają się mieć najgorsze za sobą. Piątek odbudowuje swoją formę we Włoszech, a Milik znów błyszczy w barwach Marsylii. Toteż prognozy piłkarskie dotyczące przyszłości reprezentacji Polski stają się bardziej optymistyczne. Dobra forma naszych napastników jest niezwykle ważna w kontekście nadchodzących baraży do MŚ 2022. Kibice powinni więc mocno trzymać kciuki za dalszy rozwój formy Milika oraz Piątka.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌