W sobotę i niedzielę 18 i 19 lipca 2020 roku w Raszkowie odbyły się po raz kolejny MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas. Organizatorem imprezy był Wielkopolski Związek Kolarski, Gmina i Miasto Raszków oraz Ministerstwo Sportu.

Podczas dwudniowych zmagań wystartowało prawie 400 zawodników w pierwszym dniu i 407 zawodników z 64 klubów w drugim dniu. Konkurencje odbywały się w kategoriach wiekowych osobno dla uczniów i uczennic klas IV, V, VI, VII i VIII. Jazda indywidualna na czas rozgrywana była na trasie Przybysławice – Rąbczyn, gdzie przez kilka godzin kolejno zmagali się zawodnicy na dystansach odpowiednich dla ich grup wiekowych: 3 lub 5 km. 

Tradycyjnie zmagania kolarzy w Szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w jeździe na czas zakończył niedzielny wyścig ze startu wspólnego. Uroczystego otwarcia na raszkowskim rynku dokonał Lucjusz Wasielewski, Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. Gości powitał Burmistrz Gminy i Miasta Jacek Bartczak, po czym odbyła się dekoracja zwycięzców sobotnich zmagań. Na zawody przybyli również: Maciej Pliszka z Ministerstwa Sportu, Grzegorz Botwina z Instytutu Sportu oraz Wójt Gminy Godziesze Wielkie - Józef Podłużny. Około godziny 10–tej zawodnicy wyruszyli na trasę, która podobnie jak w ubiegłym roku biegła z Raszkowa przez Skrzebowę, Głogowę, kończąc pętlę na raszkowskim rynku. Jedno okrążenie to dystans 8100 m. Tak jak w poprzedniej konkurencji dystans dopasowany był odpowiednio dla dziewczyn i chłopców w poszczególnych grupach wiekowych: klas IV – VIII, od jednego do pięciu okrążeń. Sprzyjająca pogoda i piękne, barwne widowisko zachęciło mieszkańców Gminy Raszków do kibicowania.

Mistrzostwa były okazją do gratulacji, które Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak przekazał na ręce Henryka Gałęskiego, który w tym roku obchodzi 50-lecia pracy jako sędzia wyścigów kolarskich. Burmistrz podziękował działaczowi, który przyczynił się do krzewienia kolarstwa na ziemi raszkowskiej. Podkreślił jego bezgraniczne zamiłowanie do sportu, którym wypełnia całe swoje życie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne na stronie: www.wzkol.pl