Dużym zainteresowaniem kibiców z regionu cieszy się finałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy piłkarzami KKS-u Kalisz i Ostrovii. Bilety na spotkanie, które rozegrane zostanie 6 maja na stadionie przy ulicy Łódzkiej, rozchodzą się jak świeże bułeczki. – Spośród przygotowanych wejściówek sprzedaliśmy już blisko 70 procent z nich – wyjawił nam dzisiaj prezes KKS-u, Robert Trzęsała.

Wpływ na zainteresowanie derbowym pojedynkiem ma kilka czynników. Jednym z nich jest ranga zawodów. Drużyny powalczą bowiem o pierwsze w tym sezonie trofeum i jednocześnie szansę występów w zmaganiach pucharowych na szczeblu centralnym. Drugi, z pewnością największy, to smaczek i prestiż, jakie towarzyszą każdemu kalisko-ostrowskiemu derby. Emocji nie powinno więc zabraknąć zarówno na boisku, jak i na trybunach. – To będzie wielkie piłkarskie święto dla kibiców z regionu – mówi nam prezes KKS-u, Robert Trzęsała.

W ubiegłym sezonie rekord frekwencji padł na meczu z Górnikiem Konin.

Organizatorzy finałowego spotkania, czyli Kaliski Klub Sportowy i Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, przygotowali dla kibiców 999 biletów, z czego 150 przeznaczona została dla fanów z Ostrowa Wlkp. Reszta dostępna jest w przedsprzedaży od poniedziałku. Jak podkreślają działacze, wejściówki rozchodzą się w szybkim tempie. – Wiele wskazuje na to, że frekwencja na trybunach będzie bardzo duża. Na pewno padnie rekord, jeśli chodzi o ten sezon. Spośród przygotowanych biletów sprzedaliśmy już blisko 70 procent z nich, w tym niemal wszystkie na trybunę zadaszoną, więc wciąż dostępnych jest około 250-300 sztuk – wyjawił nam sternik KKS-u.

Pierwsza tura przedsprzedaży potrwa do czwartku. Bilety w cenach 15 i 10 zł (normalny) oraz 8 i 6 zł (ulgowy – dla kobiet oraz dzieci i młodzieży do 15. roku życia), można nabyć w siedzibie klubu przy Wale Matejki 2 w godzinach 11:00-13:00 oraz 17:00-19:00. Ewentualna sprzedaż wejściówek, których nie uda się rozdysponować w tym tygodniu, prowadzona będzie w poniedziałek i wtorek w godzinach 9:00-19:00. – Bilety można kupić tylko w przedsprzedaży. Nie będzie możliwości, by nabyć je w dniu meczu. Stadionowe kasy będą wówczas zamknięte – wyjaśnia Robert Trzęsała.

Mecz KKS-u z Ostrovią w ramach finałowego starcia o Okręgowy Puchar Polski odbędzie się 6 maja na Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej. Początek o godzinie 19:00.

źródło: faktykaliskie.pl