Podobno derby rządzą się swoimi prawami, więc spotkanie Warty z Lechem, to nie tylko walka w dolnej połówce tabeli, ale przede wszystkim o panowanie w mieście na najbliższe pół roku. Faworytem tego meczu będzie Kolejorz, ale forma tej drużyny pozostawia wiele do życzenia. Czego można się spodziewać po derbach?

„Spokojne” derby?

W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w innych polskich miastach, derby Poznania nie są tak mocno nacechowane emocjami, a także złą energią wśród kibiców. Wielu fanów Warty chodzi na mecze Lecha i odwrotnie.

Oba zespoły pomagają sobie również w kontekście szkolenia, które w Wielkopolsce stoi na wysokim poziomie. Lech, jak i Warta miały przed sezonem inne cele, jednak ligowa rzeczywistość brutalnie je zweryfikowała w przypadku Kolejorza. Podobnie Dariusza Żurawia mieli włączyć się do walki o tytuł, a nastroje wśród kibiców rozbudziła znakomita końcówka poprzedniego sezonu, a także piękna gra drużyny podczas walki w eliminacjach Ligi Europy, które po raz pierwszy od dłuższego czasu udało się przejść przedstawicielowi Ekstraklasy.

Fakty są takie, że obecnie Lech ma na koncie 22 punkty, a Warta uzbierała jedno oczko więcej na kilka kolejek do końca sezonu. Zieloni mieli walczyć o utrzymanie i to robią, jednak chyba nikt, w tym również bukmacher PZBuk nie spodziewał się, że jednym z ich rywali będzie lokalny rywal.

Pierwsze spotkanie derbowe w obecnej kampanii zakończyło się wygraną Lecha 1:0.

Więcej o lokalnym sporcie.

Bonus dla kibiców na derby Poznania!

Kibice, którzy poszukają w tym meczu podwyższenia emocji, będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego bonusu przez bukmachera PZBuk. Więcej na jego temat przeczytasz na stronie, takiej jak właśnie PZBuk.

Nie ulega wątpliwości, że nawet pomimo tego, iż spotkanie odbędzie się na obiekcie Warty Poznań, to faworytem tego meczu będzie Lech. Kolejorz w ostatniej kolejce w końcu się przełamał, a pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył nowy napastnik. Warta nie chciała być gorsza i również wygrała w ostatniej serii gier. Zieloni zwyciężyli na bardzo trudnym obiekcie z przeciwnikiem, który miał passę meczów bez porażki, czyli Piastem Gliwice.

Na wzór tego, co było w pierwszym meczu, myślę, że można zakładać, iż w tym spotkaniu dobrym wyborem będą undery.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.