Pierwsze przygody z własną stroną www wiążą się z reguły z zupełnie podstawowym wariantem hostingu jakim okazuje się hosting współdzielony. Jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne, ale i najprostsze i zarazem niestety najmniej komfortowe. Całkowitą przeciwnością opcji współdzielonej jest zaś serwer dedykowany, który doskonale radzi sobie nawet z najbardziej wymagającą grupą odbiorców. Kto w szczególności warto, aby postawił na ten wariant? Więcej poniżej.

Tak firma, jak i klient indywidualny

Podjęcie decyzji o serwerze dedykowanym najczęściej następuje w momencie, kiedy nosimy się z zamiarem rozbudowy swego serwisu i standardowy hosting współdzielony po prostu przestaje być wystarczający. Rosnące wymogi strony są równoznaczne z tym, że potrzebujemy czegoś znacznie „lepszego” niż hosting w najprostszym wydaniu. Dedyk jest w takich sytuacjach strzałem w dziesiątkę, bowiem stanowi najskuteczniejsze i jednocześnie najwygodniejsze rozwiązanie. To optymalny wybór tak dla wielkiego, stale rozrastającego się podmiotu przedsiębiorczego jak również sporo publikującego blogera czy właściciela chętnie odwiedzanego portalu informacyjnego. Bez względu na to, kto skusi się na serwer dedykowany w firmach typu Hekko, zawsze schemat działania oraz możliwości, jakie daje ten wariant hostingowy są identyczne – klient otrzymuje indywidualny dostęp administracyjny, co natomiast przekłada się na sposobność personalnego modyfikowania, konfigurowania, zmieniania parametrów technicznych czy przeprowadzania instalacji.

Zawsze pełne bezpieczeństwo

Stawiając na serwer dedykowany wprawdzie trzeba zapłacić znacznie więcej niż w momencie korzystania z wcześniej wyszczególnionej opcji hostingu współdzielonego ale nie zapominajmy, że w parze z większymi wydatkami idzie dużo wyższa jakość. Podczas gdy wariant współdzielony wiąże się z częstymi przeciążeniami serwerowymi, a co za tym idzie rozmaitymi usterkami technicznymi, dedyk jest totalnie bezpiecznym rozwiązaniem pozwalającym na maksimum komfortu użytkowania, bez awarii, fragmentarycznego ładowania się witryny czy długotrwałego oczekiwania na naprawę powstałego problemu. A zatem, najprościej rzecz ujmując- na serwer dedykowany powinni decydować się wszyscy, którym zależy przede wszystkim na solidnej klasie urządzeniu, które będzie niezawodne oraz pozwoli na bezustanną, wydajną pracę naszej witryny, a także niczym nieograniczony dostęp do niej.