Muzyka jest dla wielu sportowców nieodzownym towarzyszem wysiłku. Nieważne czy biegamy, jeździmy na rowerze, czy może ćwiczymy intensywnie na siłowni – potrzebujemy dobrych słuchawek, które będą doskonale trzymać się uszu, nie wypadną i nie będą przeszkadzać w ćwiczeniach. Ale który model spośród tysięcy dostępnych w sklepach wybrać? Podpowiadamy!

Panasonic RP-BTS10

Słuchawki dla sportowca powinny być przede wszystkim wygodne. I taki jest model RP-BTS10 od firmy Panasonic. Lekkie i komfortowe świetnie dopasowują się do linii ludzkiego ciała. A wszystko to dzięki regulowanym zaczepom na uszy, które przytrzymują wkład douszny i zapobiegają jego wypadaniu. Dopasowanie można dowolnie regulować, podobnie jak pałąk, dzięki czemu sprzęt łatwo się zakłada, a sama słuchawka mocno się trzyma nawet w czasie bardzo intensywnego treningu. Nie straszne jej bieganie, podskoki, wyciskanie ani dynamiczna jazda na rowerze. Miękki i mocny elastomer zwiększa wytrzymałość, co niweluje naprężenie podczas użytkowania.

Ale poręczność i wygoda noszenia nie wszystko. Każdy meloman wie, jak istotna jest jakość dźwięku otrzymywanego za pośrednictwem akcesorium. Twórcy RP-BTS10 zadbali także o to. Basy emitowane przez przetwornik 14,3 mm i funkcja miksowania dźwięków z otoczenia sprawiają, że muzyka nie odetnie nas całkowicie od świata zewnętrznego, co zwiększy bezpieczeństwo w trakcie treningu. Sportowcy docenią też wodoodporność na poziomie IPX2 chroniącą urządzenie przed potem.

SONY WI-SP500

Wśród najlepszych sprzętów dla sportowców są również bezprzewodowe, douszne słuchawki Sony WI-SP500. Brak kabli, przetworniki akustyczne, które nie eliminują dźwięków otoczenia, lekka konstrukcja i wygodne mocowanie spowodują, że będą świetnie współgrać z różnymi aktywnościami – od biegania, przez jazdę na rowerze, aż do intensywnych ćwiczeń na siłowni. Sprzęt komunikuje się bezprzewodowo z odtwarzaczem za pomocą technologii Bluetooth i NFC, a obsługuje się je za pośrednictwem przycisków na wkładkach słuchawki, które są niezwykle proste w obsłudze.

Zapaleni sportowcy, ale również podróżnicy, na pewno docenią wytrzymałość baterii, która pozwala aż na 8 godzin odtwarzania muzyki. Pozwala to swobodnie planować czas i nie uzależnia naszych zajęć od trwałości baterii. Podkreślić tutaj należy też fakt, że sprzęt jest wodoodporny, a więc nie musimy się przejmować ewentualnym potem, który przecież zawsze pojawia się przy okazji wysiłku fizycznego. Co więcej, słuchawki można nosić na szyi, co minimalizuje ryzyko ich zgubienia w ferworze ćwiczeń.

Sennheiser CX 6.00BT

Jedną z najbardziej cenionych wśród melomanów marek jest Sennheiser. Nic dziwnego. Gadżety tej firmy są znane ze świetnego dźwięku, wysokiej jakości wykonania i najlepszych materiałów. Model CX 6.00BT perfekcyjne będzie współgrać z wszystkimi fanami sportowych wrażeń. Bezprzewodowe, dokanałowe słuchawki połączone są kablem, na którym znajdziemy pilot i moduł zasilania. Minimalistyczny projekt i ciekawe rozwiązania sprawiają, że nie tylko elegancko się prezentują, ale są też niezwykle wygodne.

Kabel można wygodnie umieścić wokół szyi, dzięki czemu mamy pewność, że „pchełki” nie zgubią się w trakcie treningu. Ergonomiczna budowa wkładki dousznej zapewnia komfort, nie wysuwa się, nie wypada. To gwarantowana mobilność dla każdego niespokojnego ducha.

Świetnie jest też w kwestii dźwięku. Opatentowane przetworniki sprawiają, że w uszach rozbrzmiewa nam czyste, basowe brzmienie i szczegółowy dźwięk. Wydajne, funkcjonalne i zdalnie sterowane dają gwarancję bezkompromisowego komfortu. Co ważne, słuchawki sprawdzą się również przy rozmowach telefonicznych. Mikrofon z technologią redukcji szumów cVc to pewność doskonałego połączenia – nawet w ruchu.

Wszystkie modele można znaleźć na stronie: https://redcoon.pl/akcesoria/akcesoria-audio-video/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe