W poniedziałek 1 czerwca br. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując kępiński rynek po raz kolejny udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą dziecku, które wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej.

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc nawet w niecodziennej sytuacji. Właśnie w poniedziałek 1 czerwca w „Dzień Dziecka”, policjanci kępińskiej drogówki pełniąc służbę na kępińskim rynku, w pewnym momencie do funkcjonariuszy podbiegł mężczyzna ze swoim dwuletnim dzieckiem na rękach i poprosił o pomoc, gdyż jego syn ma problemy z oddychaniem i posiada zasinioną twarz. Policjanci natychmiast zareagowali i przetransportowali radiowozem „ na sygnałach ” mieszkańca Kępna wraz z dzieckiem do kępińskiego szpitala, gdzie następnie przekazali pod opiekę personelu medycznego.

Ratowanie życia to najwyższy priorytet w naszej służbie. Zdarzenia wymuszające dynamiczną zmianę i szybkie podejmowanie decyzji to jedna z cech pracy policjantów. Podczas służby, w trakcie patrolu może wydarzyć się każdy scenariusz, ponieważ pisze go życie- mówią policjanci