Dwie osoby zginęły w wypadku samochodowym, do jakiego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 11 w Siemianicach.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 6 rano. Z informacji, jaka dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wynikało, że w Siemianicach, na 465 km krajowej ,,jedenastki’’, zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym.

 Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Łęka Opatowska, OSP Opatów, OSP Siemianice oraz JRG Kępno.

 - Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby oraz samochód ciężarowy, którym podróżował jedynie kierowca z powiatu ostrowskiego – mówi kpt. Paweł Michalski z KP PSP w Kępnie. - W chwili przybycia na miejsce służb ratunkowych jedna osoba pozostawała uwięziona w samochodzie osobowym bez oznak życia, druga osoba poszkodowana reanimowana była na zewnątrz pojazdu. Kierowca samochodu ciężarowego nie wymagał pomocy medycznej.

 Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą sprzętu hydraulicznego oraz ewakuacji jej na zewnątrz pojazdu. Równocześnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Pomimo prowadzonej akcji ratowniczej, lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon dwóch mężczyzn podróżujących pojazdem osobowym. Trzecia osoba poszkodowana (kobieta) została przetransportowana do szpitala.

 Przyczyny zdarzenia ustala KPP w Kępnie.

W wyniku tego wypadku zginęło dwóch młodych braci w wieku 18 i 20 lat.