Wstrzymana została produkcja w jednym z największych zakładów w powiecie ostrzeszowskim. Mowa o spółce drobiarskiej AMI, w której pracuje obecnie blisko 800 osób w tym wielu mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Produkcję w zakładzie AMI w Mikstacie wstrzymano do odwołania- informuje Polska Agencja Prasowa. Już 233 pracowników zakładu jest zakażonych koronawirusem.

Zarząd spółki podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji. W komunikacie poinformowano, że wszyscy pracownicy zostali przebadani, zakład został zdezynfekowany, a produkcja wstrzymana do odwołania. „Podjęto decyzję o przeprowadzeniu powtórnych badań wymazowych w końcówce tygodnia” 

W zakładzie zatrudnionych jest obecnie 781 osób.

Wszyscy mieszkańcy Mikstatu będą mogli się przebadać: 

Nie jeden, a dwa dni będą dedykowane badaniom przesiewowym wśród mieszkańców gminy Mikstat i powiatu ostrzeszowskiego.
Jeszcze w tym tygodniu, zgodnie z moją decyzją w Mikstacie otwarty zostanie punkt pobrań wymazów. Jego przygotowaniem i obsługą zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy gminy i powiatu będą mogli przebadać się na obecność koronawirusa.
W Mikstacie punkt wymazów będzie pracował w najbliższy piątek (Stadion) oraz we wtorek w przyszłym tygodniu (Rynek). Rozszerzenie badań do dwóch dni na terenie Mikstatu jest zgodne z oczekiwaniami lokalnego samorządu i podyktowane aktualną sytuacją, która wymaga natychmiastowej reakcji w celu opanowania ogniska epidemicznego.
Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od jutra, 5 sierpnia w godz. 8:00-16:00.
W najbliższych dniach do placówek DPS z powiatu ostrzeszowskiego oraz szpitala powiatowego trafi przekazany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki sprzęt ochrony osobistej – maseczki, rękawice, płyny do dezynfekcji- napisał Wojewoda Łukasz Mikołajczyk.