W miniony poniedziałek (22 listopada) około godziny 16.15 w Grębaninie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych. 4 osoby zostały ranne, na miejsce zdarzenia obok karetek wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Grębanin, OSP Baranów, OSP Mroczeń, OSP Łęka Opatowska oraz JRG Kępno. Łącznie 8 zastępów i 34 strażaków.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, którymi podróżowały łącznie 4 osoby – mówi kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy KP PSP w Kępnie. - Wszystkie były przytomne. 3 osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami, jedna osoba znajdowała się w pojeździe.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec gminy Bralin nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zderzył się czołowo z renault, którym kierował 39-letni obywatel Ukrainy.

Na potrzeby działań zablokowano ruch na drodze w obu kierunkach. Na gminnym lądowisku w Łęce Opatowskiej zabezpieczono lądowanie śmigłowca Ratownik 21, którego załogę przetransportowano pojazdem pożarniczym na miejsce zdarzenia. Śmigłowiec Ratownik 13 wylądował na szpitalnym lądowisku w Kępnie, skąd załoga została zabrana przez zastęp z JRG na miejsce zdarzenia. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu przekazano ZRM i zostały zabrane do szpitala.