Jeszcze w 2019 roku do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim trafi nowoczesny ambulans. Środki na zakup nowego ambulansu pochodzić będą z Ministerstwa Zdrowia, które zamierza sfinansować zakup 14 takich pojazdów, które rozmieszczone zostaną na terenie całej Wielkopolski.

Pieniądze na zakup nowej karetki pogotowia - 400 000 złotych zostały już już przekazane w ramach resortowego programu wymiany ambulansów. Koszt nowego pojazdu tego typu z pełnym wyposażeniem to blisko pół miliona złotych, więc brakującą kwotę będzie musiał dołożyć szpital.


-Powiat ostrowski jest drugim co do wielkości powiatem w Wielkopolsce. Obsługujemy prawie 160 tys. mieszkańców. Te karetki są potrzebne. Aktualnie mamy 5 zespołów ratownictwa, w tym 4 podstawowe i 1 specjalistyczny. W roku 2018 było prawie 10 tys. wyjazdów, co dobrze pokazuje, że nasze potrzeby są bardzo duże - mówił Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Do końca 2019r. w całej Wielkopolsce zakupione zostanie 14 ambulansów na kwotę około 6 000 000 złotych. Umowę odnośnie nowego pojazdu w ostrowskim szpitalu podpisał dyrektor szpitala Dariusz Bierła i podsekretarz stanu w resorcie zdrowia Janusz Cieszyński.