Policjanci ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zabezpieczyli około 700 gram narkotyków, która mogły być rozprowadzona na terenie południowej Wielkopolski.

Do zabezpieczenia narkotyków doszło w ostatnich dniach wskutek prowadzonych przez funkcjonariuszy działań dotyczących dystrybucji środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W jednej z miejscowości na terenie gminy Perzów, w miejscu zamieszkania 29-letniego mężczyzny i 27-letniej kobiety policjanci ujawnili ponad pół kilograma (ok. 700 gram) amfetaminy.

- Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych nasi kryminalni zatrzymali 24-latka z Oleśnicy, który również brał udział w dystrybucji narkotyków – mówi sierż. Rafał Stramowski z KPP w Kępnie.

Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych policjanci zatrzymali 31–letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Grabów nad Prosną, u którego co prawda nie znaleziono narkotyków, ale policja uzyskała obciążające go zeznania.

Prokurator Rejonowy w Kępnie zwrócił się do sądu o tymczasowe aresztowanie 29- i 24-latka. Dochodzenie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie, która nie wyklucza dalszych zatrzymań.