Rolnicy blokują drogi. Protesty odbywają się w wielu miejscach Wielkopolski. W naszym regionie można ich spotkać na drodze krajowej nr 12 w Marchwaczu, na drodze krajowej nr 25 na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski oraz na "11" z Ostrowa do Pleszewa.

Protesty odbywają się w całym kraju. Rolnicy na drogach krajowych – te będą blokowane – zaczęli pojawiać się już o 9.00 rano. Tak jest w okolicach Sieradza. W południowej Wielkopolsce będzie to godzina 10.00.

Strajk będzie mieć różne formy: od blokowania dróg na kilka minut i puszczania ruchu do jego utrudniania przez powolne przejazdy traktorów. W Marchwaczu (droga krajowa nr 12), na obwodnicy Nowych Skalmierzyc (krajowa "25") oraz w Szczurach (droga nr 11) rolnicy mają pojawić się około godz. 10.00.

Aktualizacja 13:45
Pojazdy i maszyny rolnicze ponownie na placu bankowym, tworzą się spore korki w centrum miasta.

Aktualizacja 13:22
Ostrowscy funkcjonariusze policji robią dokumentację fotograficzną i zapisują numery rejestracyjne pojazdów rolniczych, które łamią lub nadużywają przepisów. Wobec takich osób będą wyciągane konsekwencje.

Aktualizacja 12:53
Kolumna pojazdów rolniczych zawraca na rondzie przy ulicy Radłowskiej i ponownie kierują się w stronę ronda bankowego. Przygotujcie się na kolejne korki w centrum miasta.

Aktualizacja 12:00
Rolnicy wjechali na rondo bankowe paraliżując ruch w centrum miasta.
Aktualizacja 11:13
Od strony DK11 traktory wjechały już na teren miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Obecnie znajdują się na wysokości ulicy Poznańskiej niedaleko stacji Orlen.

Aktualizacja 11:10
Sama kolumna pojazdów i maszyn rolniczych liczy prawie 800 metrów, więc nie trudno się domyśleć, że korek liczy sobie nawet kilka kilometrów.

Aktualizacja 10:20
Na drogach od razu zaczęły się tworzyć spore korki. DK25 i DK11 jest tragiczna jeśli chodzi o przejechanie. Jeśli znacie jakieś objazdy to zalecamy Wam się tam kierować. O wszelkich zmianach będziemy was informować na bieżąco.

Aktualizacja 10:14
Rolnicy właśnie ruszyli w drogę do Ostrowa Wielkopolskiego. Ich trasa jest wyznaczona aż do ronda bankowego w Ostrowie, gdzie zawrócą i jeśli będą mieli chęci to zrobią po dwa takie okrążenia.

Aktualizacja 10:05

Już za parę minut rolnicy wyjadą na drogi. Miejsca i drogi protestów zabezpieczają ostrowscy policjanci.
Do protestu dołączają także rolnicy z powiatu krotoszyńskiego, którzy do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą od strony DK 36.

Źródło: faktykaliskie.pl, foto: Info Skalmierzyce