Siostry z Domu Chłopaków w Broniszewicach robią niewiarygodne rzeczy. Ich starania dostrzegł sponsor, który chciał pozostać anonimowy i sfinansował budowę nowego domu. Uroczyste poświęcenie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września.

Od momentu, jak zbudowany został DOM CHŁOPAKÓW odbieramy bardzo dużo telefonów z prośbą o przyjęcie Dzieci. Niestety za każdym razem musiałyśmy odmawiać, bo nie było i nie ma nowych miejsc. Co robić Boże, przydałby się nowy dom! Tak rozmawiałyśmy z naszym SZEFEM Z GÓRY! Nagle pojawił się człowiek, który ma pragnienie sfinansowania całej budowy TEGO DOMU! I pragnie zostać anonimowy. Jego słowa: Niech siostry się nie martwią! Wszystko, dosłownie wszystko, co dotyczy tego nowego Domu: od zakupu działki, przez budowę domu, ogrodzenie, trawniczki, aż po ostatni fotel w pokoju Chłopców będzie sfinansowane... – mówiły w 2019 roku siostry dominikanki z Broniszewic.

Od tej cudownej informacji minęły niemal 2 lata. Teraz Siostry informują o uroczystym poświęceniu nowego domu: 

UROCZYŚCIE OZNAJMIAMY, ŻE 18 WRZEŚNIA O GODZ.11-TEJ BĘDZIE POŚWIĘCENIE DRUGIEGO DOMU CHŁOPAKÓW. Prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale już wkrótce Dom będzie gotowy do odbiorów. Na naszym fanpage'u będzie dla Was Wszystkich transmisja z poświęcenia, a także ze spaceru po wnętrzu DOMU. Tym razem zapraszamy z racji obostrzeń covidowych mniej osób, ale wierzymy, że będziecie się z nami łączyć w świętowaniu. Bóg niesamowicie działa przez dobroć ludzi.

W nowym domu zamieszka 12 chłopaków.