Świetną dyspozycję potwierdził Bartosz Sikora (Center-Team Odolanów) podczas Mistrzostw Polski w najtrudniejszej formule kickboxingu jaką jest K-1, zawody odbyły się w Legnicy w dniach 10-12.06.2021. Startował w kategorii – 63.5kg Junior młodszy.

Bartosz, zwyciężył w dwóch bardzo trudnych i wyczerpujących pojedynkach, były to nieprawdopodobnie wyrównane walki i o triumfie zadecydował charakter i siła woli. Rywale okazali się świetnie przygotowani i zdeterminowani, w półfinale Bartosz pokonał Sebastiana Borkowskiego (FIGHT POINT Biała Podlaska).  Sebastian zaczął walkę bardzo mocno i agresywnie rzucił się do pracy prowadząc na punkty początek walki, jednak Bartosz odparł szturm i w połowie drugiej rundy prowadził już na punkty i przewagi nie oddał. Zwyciężył 3:0.

Finał to batalia z świetnie walczącym Mateuszem Gunią (Klub Sportowy DRAGON Starachowice), ta walka oscylowała trzy rundy wokół remisu. Bartosz w pierwszej rundzie przyjął mocne kopnięcie na tułów i był nawet liczony, ale przetrwał kryzys i nie odpuszczał przeciwnikowi na krok. Zwyciężył walkę stosunkiem głosów 3:0!  

W tych mistrzostwach udział wzięła także Weronika Garbacka, która startowała w kategorii -60kg junior młodszy.

Weronika, przegrała pojedynek finałowy z utytułowaną Oliwią Głodek (MAX BOXING KLUB Nowa Sól). Była w dość trudnej sytuacji ponieważ dwa tygodnie wcześniej przegrała z Oliwią przed czasem. Ten pojedynek jednak postawiła twardsze warunki, próbowała jednak Przeciwniczka po raz drugi okazała się lepsza. Weronika przegrała 0:3. Z samej walki jesteśmy zadowoleni, ponieważ wyglądała o niebo lepiej od wcześniejszej. 


Bartosz Sikora swój znakomity rok zakończy startem z Orłem na piersi - MISTRZOSTWAMI EUROPY, które odbędą się w listopadzie w Czarnogórskiej Budvie.

Dziękujemy:

 

Wiązary Burkietowicz

Gmina i Miasto Odolanów

Biuro Rachunkowe Eurobilans