Gmina Odolanów zabiera się za poprawę infrastruktury dla rowerzystów, Burmistrz Marian Janicki poinformował, że w najbliższym czasie planowane jest powstanie ścieżki rowerowej z Odolanowa, aż do Gorzyca Małych.

 

Zainteresowanych tematem prac nad ścieżkami rowerowymi w naszej gminie "biegnę" poinformować, że cały czas trwają prace nad tym, abyśmy mogli w końcu korzystać z nich. A tak konkretnie to:
1)zaplanowaliśmy środki na wykonanie projektu ścieżki w kierunku Ostrowa Wlkp. aż do Gorzyc Małych
2)do Zarządu Dróg Wojewódzkich złożone zostały 2 projekty kładki nad Baryczą na odcinku Odolanów - Tarchały Wielkie.
3)W nadchodzącym tygodniu jesteśmy na rozmowach u Wice Marszałka Wojciecha Jankowiaka właśnie w temacie naszych ścieżek
Jak widać sprawa się rozwija. Działamy abyśmy jak najszybciej cieszyli się tą fajną "dogodnością"- napisał na swoim profilu Marian Janicki.

Z Ostrowie Wielkopolskim w ubiegłym roku ukończony został odcinek chodnika na ulicy Odolanowskiej, który ciągnie się aż do granic miasta. Chodnik ten wykorzystywany jest na codzień jako ścieżka rowerowa, obok ruchliwej drogi.

Gdy realizacja inwestycji dojdzie do skutku, na trasie Ostrów Wielkopolski- Odolanów jedynym odcinkiem " nieprzyjaznym" dla rowerzystów zostanie odcinek leśny drogi wojewódzkiej nr 445, oraz około kilometrowy odcinek od lasu do granic miasta. 

W przyszłości planowane jest również poprowadzenie ścieżki rowerowej przez las, co ze względu na znajdującą się tam drogę pożarową nie powino być problematyczne. Bardzo interesuje nas takie połączenie, więc w przyszłości będziemy działać w tym kierunku - powiedział Burmistrz MiG Odolanów Marian Janicki