Wielkimi krokami zbliża się nowy 2022 rok. Warto już za w czasu zaplanować urlop, by jak najlepiej skorzystać z czasu wolnego. Okazji do zrobienia sobie "długich weekendów" w nie zabraknie. Sprawdź kiedy wziąć urlop w 2022 roku.

W nowym 2022 roku niestety aż pięć świąt wypada w weekendy. Na szczęście niektóre święta przypadają też w piątki lub poniedziałki, co daje możliwość zaplanowania dłuższego weekendu.

Warto kilka dni urlopu wziąć już na samym początku 2022 roku i odpocząć po świątecznych ucztach przy stole i noworocznym bólu głowy. Pierwsza okazja na urlop przypada 3 - 5 stycznia i 7 stycznia. 1 stycznia wypada w sobotę, a 6 stycznia czyli święto Trzech Króli w czwartek. Możemy więc dobrze planując dni wolne od pracy mieć w sumie aż dziewięć dni wolnego!

Doskonała okazja na wykorzystanie urlopu przypada także w kwietniu. Warto wziąć wolne od pracy od 19 do 22 kwietnia po świętach Wielkanocnych, które przypadają w 2022 roku na 17 i 18 kwietnia. Dzięki temu będziemy mieli włącznie z weekendem dziewięć dni wolnego.

Warto wydłużyć sobie także weekendy o jeden dzień. Okazjami do tego będzie weekend majowy. Warto skorzystać z urlopu 2 maja
Wszystkich Świętych przypada we wtorek, co jest okazją do wzięcia wolnego 31 października, a nawet wydłużenia o kolejne dni wolne 3 i 4 listopada.

Wydłużyć święta Bożego Narodzenia w 2022 roku można korzystając z urlopu 27 - 30 grudnia, łącząc w ten sposób nieprzerwany odpoczynek aż do Nowego Roku!

Dni ustawowo wolne w 2022 roku:

1 stycznia (sobota) - Nowy Rok
6 stycznia (czwartek) - Trzech Króli
17 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
18 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (niedziela) - Święto Pracy
3 maja (wtorek) - Święto Konstytucji 3 Maja
5 czerwca (niedziela) - Zesłanie Ducha Świętego
16 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (poniedziałek) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (wtorek) - Wszystkich Świętych
11 listopada (piątek) - Święto Niepodległości
25 grudnia (niedziela) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (poniedziałek) - Boże Narodzenie (drugi dzień)