Wielkim sercem okazała się pani Maria z Kalisza, która przekazała na schronisko całe pieniądze, które dostała od kaliskiego prezydenta.

1000 złotych kaliskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt przekazała pani Maria Sulej-Marcinkowska - kaliszanka, która w ubiegłym roku obchodziła setne urodziny. Z okazji jubileuszu pani Maria odebrała od prezydenta miasta, Krystiana Kinastowskiego, list okolicznościowy i prezent w postaci pieniędzy, które w całości oddała potrzebującym zwierzętom.

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Sulej-Marcinkowskiej, która przekazała dzisiaj na konto Schroniska 1000 zł otrzymane od Prezydenta Miasta Kalisza Pana Krystiana Kinastowskiego z okazji jubileuszu 100-lecia urodzin.
Panią Marię wspierała w podjętej przez nią decyzji rodzina oraz przyjaciele. Pozdrawiamy Olę, Aldonę i Anię- czytamy na stronie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu 

Pani Maria urodziła się w 1921 roku. Do Kalisza przeprowadziła się 24 lata później wraz z mężem, Henrykiem, rodowitym kaliszaninem. Seniorka ma dwóch synów, czterech wnuków i jedną prawnuczkę. Dobrą kondycję i świetne samopoczucie zawdzięcza spacerom po ukochanym parku miejskim i spotkaniom ze znajomymi.