W naszym regionie trwają największe manewry poszukiwawczo-ratownicze w kraju. Bierze w nich udział kilkadziesiąt osób m. in. policjanci, strażacy, a także ratownicy medyczni i antyterroryści.

Manewry rozpoczęły się w środę o godzinie 9:00, zakończą dopiero około godz. 20.

 W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449 oraz na drogach lokalnych. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń działających służb – informują organizatorzy.

Ogólnopolskie manewry Renegade/Sarex składają się z czterech epizodów, jeden z nich odbywa się właśnie na terenie Kobylej Góry. – Jest to epizod lądowy z użyciem sił antyterrorystycznych, ale również ratownictwa lotniczego i służby ASAR – mówi Łukasz Mowczan, jeden z organizatorów wydarzenia. – Epizod czwarty rozpoczyna się w środę rano konwojem służby więziennej, który wyruszy z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp., dojedzie do wypadku pojazdów, osadzeni wezmą za zakładników swoich konwojentów, zabarykadują się w miejscowym hotelu, dojdzie do działań antyterrorystycznych, negocjatorskich. Zostaną zadysponowane śmigłowce do działań pościgowych za tymi bandytami, w tym momencie dojdzie też do katastrofy śmigłowca. Uruchomiona zostanie służba ASAR.

Podczas manewrów służby mundurowe – m. in wojskowi, policjanci, strażacy, a także ratownicy medyczni szkolili się będą w zakresie działań poszukiwawczych, planistycznych, ratowniczych czy komunikacyjnych. Ich organizatorem jest Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SiR.


Źródło: ostrzeszowinfo.pl