W dniu 14 czerwca 2015 roku, na terenie Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim, odbył się festyn dla funkcjonariuszy i pracowników naszej jednostki oraz ich rodzin.

Organizatorem imprezy była Dyrekcja aresztu i tutejszy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Gospodarze pikniku zadbali o dobrą zabawę, w czym ochoczo pomagała im harcmistrz Józefa Szlachta z grupą harcerzy. Dla najmłodszych przygotowano ogromną dmuchaną zjeżdżalnię, przejażdżki na kucu oraz bryczką konną, pokaz motocyklu żużlowego, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz ciekawe gry i konkursy z nagrodami. Wszystkie maluchy otrzymały liczne prezenty, w tym maskotki, książki, balony napełnione helem oraz zestawy do robienia baniek mydlanych ufundowane przez sponsora, tj.: firmę Slam Poland sp. z o.o. oraz kierownictwo jednostki. Z kolei starsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z porad udzielanych przez przedstawicieli spółki Votum Odszkodowania.

Piknik był dla nas odskocznią od trudnej, codziennej służby oraz dobrą okazją do integracji załogi aresztu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, tym bardziej że stanica znajduje się na terenie kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu i jeziora. 

sw.gov.pl