Paliwo na stacjach osiąga rekordowe ceny. Na początku grudnia na stacjach w Ostrowie trudno wypatrywać cen za litr benzyny nieprzekraczających 6 zł. Analitycy mają jednak dobre wiadomości.

W najbliższych tygodniach możemy mieć do czynienia z tańszym paliwem, niż obecnie. - Jeszcze w tym roku pożegnamy sześciozłotowe poziomy cen paliw na stacjach - wskazują analitycy rynku paliw.

Ekonomiści mBanku oceniają, że konsekwencje nowego wariantu koronawirusa i działań OPEC+ będą działać jak tarcza antyinflacyjna. Sugerują, że tankowanie może być kilka procent tańsze.

-Choć w ostatnich dniach ropa naftowa drastycznie taniała, przecena z rynku międzynarodowego nie przeniosła się jeszcze na stacje paliw w Polsce. Na tańsze tankowanie kierowcy muszą jeszcze zaczekać" - wskazują eksperci e-petrol.pl.

Jak wskazują analitycy cena paliwa za litr może jeszcze w grudniu obniżyć się o kilkanaście groszy. Analitycy e-petrol prognozują, że w nadchodzącym tygodniu za popularną 95-oktanową benzynę zapłacimy od 5,91 do 6,05 zł/l, za diesla 5,95-6,06 zł/l, a przedział cenowy dla autogazu to: 3,32-3,39 zł/l.